Lampy zapachowe - wyjątkowy pomysł na prezent ślubny

Ślub to moment, który chcemy zapamiętać na całe życie. Upominki otrzymane od naszych bliskich i przyjaciół mają przypominać tę wyjątkową chwilę i dawać możliwość cieszenia się nią na co dzień. Właśnie dlatego idealnym prezentem dla Nowożeńców jest lampa zapachowa Lampe Berger Paris.

 

Lampe Berger Paris - wyjątkowy pomysł na prezent

Niewątpliwą zaletą lamp zapachowych jest uniwersalność. Wszyscy jesteśmy entuzjastami dobrych perfum, a Lampe Berger Paris to najwyższej jakości francuskie zapachy do wnętrz.

Lampa zapachowa – ze względu na swoje właściwości – jest niebanalna i trochę ekscentryczna. Możemy być pewni, że wręczamy Parze Młodej prezent niepowtarzalny i wyjątkowy.

Dodatkowym atutem, który sprawia, że propozycje Lampe Berger Paris doskonale sprawdzają się jako upominek ślubny, jest możliwość zamienienia ich w przedmiot bardzo osobisty - grawerując na powierzchni flakonu imiona Nowożeńców, daty ich ślubu lub po prostu kilka słów szczerych życzeń Para Młoda otrzyma oryginalny prezent, który sprawi, że na długo pozostaniemy w ich pamięci.

Lampa zapachowa może stanowić też idealne uzupełnienie serwisów porcelanowych, które są często wybieranymi prezentami ślubnymi. Przykładami takiego połączenia jest m.in. lampa zapachowa „Victoria” zestawiona z serwisem „Biała Maria” marki Rosenthal, model „Złote Nitki” harmonizujący z odcieniem kości słoniowej charakterystycznym dla marki Fürstenberg czy lampa „Kolibry” z dekoracją, która podkreśla kwiatowe motywy serwisu „Butterfly Meadow” marki Lenox.

Kilka przedstawionych argumentów to jednak tylko niektóre z atutów, które sprawiają, że lampy zapachowe to prawdziwy bestseller wśród prezentów dla Nowożeńców.

Lampe Berger Paris – niezwykła historia pisana zapachem

Lampe Berger Paris to francuska marka, zawdzięczająca swoją nazwę nazwisku Maurice Bergera, który urodził się 2 grudnia 1866 roku w Paryżu, a już w wieku 19 lat rozpoczął działalność w dziedzinie farmacji. Tak naprawdę światową sławę przyniosła mu wynaleziona przez niego lampa zapachowa.
Maurice Berger pod koniec lat 90. XIX wieku opatentował porcelanowy palnik katalityczny, który określić można jako „serce” lamp zapachowych sygnowanych jego nazwiskiem.

System opracowany przez Bergera sprawia, że urządzenie nie tylko wypełnia wnętrze ulubionym zapachem, ale także oczyszcza powietrze. Właściwości lamp zostały szybko dostrzeżone przez ich użytkowników. Początkowo Lampe Berger Paris znalazły zastosowanie przede wszystkim z uwagi na ich podwójny aspekt praktyczny – możliwość oczyszczania powietrza i wprowadzania zapachu do otoczenia.

Zmianę w postrzeganiu lamp zapachowych przyniosły lata międzywojenne. Firma uznając walory estetyczne za równie istotne co użytkowe, nawiązała współpracę z producentami o światowej sławie, takimi jak Lalique czy Baccarat. Tym samym lampy zapachowe zyskały renomę obiektów nie tylko praktycznych, ale także tworzonych z dbałością o ich wartość estetyczną, o czym zaświadczała sama Coco Chanel – ambasadorka marki.

Dzisiaj Lampe Berger Paris to szeroka gama lamp urzekających różnorodnością form. Dostępne są zarówno modele nawiązujące stylem do klasyki, jak i lampy nowoczesne, zaprojektowane w nawiązaniu do aktualnych trendów. Połączenie to doskonale odzwierciedla charakter marki, która nie zapominając o ponad 110 latach swej historii proponuje nowoczesne rozwiązania w dziedzinie wystroju wnętrz. Lampe Berger Paris to około 100 modeli lamp różnego rodzaju. Na uwagę zasługują lampy kolekcjonerskie. Produkowane w limitowanych seriach obiekty powstają z najwyższej jakości materiałów.

 

Razem – w pięknym wnętrzu

Lampe Berger Paris dostarcza oryginalnych pomysłów na ciekawą aranżację. Zależnie od indywidualnych upodobań każda z lamp może stać się wyjątkowym akcentem wnętrzarskim, odpowiadającym gustowi mieszkańców. Dzięki pomysłom projektantów, każdą z lamp można dopasować do wnętrz o różnym charakterze - domowe zacisze może zamienić się w nastrojową oazę lub odprężające SPA. Nie ulega jednak wątpliwości, że każda z lamp zapachowych - niezależnie od wzoru - to nie tylko atrakcyjny przedmiot, ale także zawarta w nim esencja, pobudzająca zmysł powonienia.

Serce lamp zapachowych

Zapach jest jednym z najsilniejszych bodźców oddziałujących na nasze zmysły. Lampe Berger Paris to przede wszystkim niezwykła siła zapachów, które dostępne są w kilkudziesięciu wersjach, tworzących 8 grup zapachowych.

Prócz linii „orzeźwiających” z klasyczną Zieloną Herbatą czy Oceaniczną Bryzą wymienić należy też grupy „owocowe” i „kwiatowe”. Lampe Berger Paris to także propozycje zapachów „orientalnych” i „słodkich”, wśród których odnajdziemy doskonale znany Cedr, ale także intrygującą Paczulę. Najbardziej inspirująca zdaje się być jednak linia „Wspomnienia z podróży” – grupa zapachów, które przywodzą na myśl dalekie wyprawy.

W bieżącym roku francuska manufaktura zaprezentowała dwa nowe zapachy - „Ucieczka na Capri” z serii „Wspomnienia z podróży” oraz nutę, która do wnętrz wprowadzi ożywczą energię - orzeźwiający aromat „Liści cytrusa”.

Dążenie do łączenia użytkowych funkcji przedmiotów z ich walorami estetycznymi sprawia, że Lampe Berger Paris to ponad 110 lat historii pisanej zapachem. Dzięki temu marka to dzisiaj propozycja wciąż aktualna, ciesząca się dużym zainteresowaniem koneserów przedmiotów urzekających nie tylko pięknem, ale i możliwością praktycznego zastosowania.


Jak to działa?

Uruchomienie lampy zapachowej to swego rodzaju rytuał. Po zapaleniu porcelanowy palnik, rozgrzewa się w ciągu zaledwie 2 minut, a lampa działa tuż po zdmuchnięciu płomienia. Niewątpliwą zaletą Lampe Berger jest możliwość jednoczesnego oczyszczania powietrza i wypełniania pomieszczeń ulubionymi perfumami.

Lampy zapachowe to doskonały pomysł na prezent ślubny. Są wyjątkowe pod wieloma względami – zachwycają różnorodnością form i bogatą gamą najlepszych zapachów, więc zarówno Ona, jak i On znajdą model najbliższy ich upodobaniom. Nie bez znaczenia jest możliwość zapisania na szklanej powierzchni flakonu inicjałów, życzeń lub wybranej sentencji, co sprawia, że stają się one bardzo osobistym podarunkiem. Opierając się na własnym doświadczeniu wiem, że Nowożeńcy przywiązują szczególną uwagę do tego, by nowe miejsce zamieszkania stało się ich wspólnym azylem.
Lampe Berger Paris może im to zapewnić.

Maciej Łabuziński
Brand Manager
Lampe Berger Paris

 

Lampy zapachowe Lampe Berger Paris dostępne są w salonach Rosenthal oraz w sklepie internetowym www.lampeberger.com.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj