Na wesele zawsze z tortem – czyli rzecz o ślubnych prezentach

Czerwiec, sierpień, wrzesień itd., miesiące z „r" to łakomy kąsek dla zakochanych wiosną par. Ślub - uroczystość, skąd inąd, bardzo wesoła, atrakcyjna, rodzinna, przyjemna (niepotrzebne skreślić) wymaga, w sposób bezwzględny, przyniesienia ze sobą prezentu. I tu zaczynają się, przysłowiowe „schody".


Kupno odpowiedniego prezentu ślubnego jest dla każdego gościa dużym wyzwaniem. Jeżeli, na dodatek, mamy dużą rodzinę albo wielu znajomych w wieku „poborowym", zdarza nam się stanąć przed tym dylematem wielokrotnie w ciągu roku. Można oczywiście podarować kopertę, z pewną zwyczajową sumą w gotówce, ale ta „zwyczajowość" może niezgorzej naruszyć nasz domowy budżet. A tu dochodzi jeszcze zakup kreacji, kwiatów itd. Alternatywą jest nabycie rzeczowego podarunku „na nową drogę życia". Najlepiej, żeby był efektowny i efektywny – czyli funkcjonalny, piękny, doskonałej jakości i w dobrej cenie. Pół biedy, gdy nowożeńcy dysponują listą prezentów. Ta tradycja, chociaż bardzo praktyczna dla obu stron i zyskująca coraz większa rzeszę zwolenników, jest niejednokrotnie uważna przez przedstawicieli starszego pokolenia za „nie będąca w dobrym tonie.". Zostajemy więc sam na sam z dylematem.


Zgodnie ze staropolskim obyczajem, Panna Młoda wnosiła w posagu całe komplety pościeli, kołder, poduszek i obrusów.... I tu zapala się dla nas światełko w tunelu. Wspomóżmy Oblubienicę w skompletowaniu „posagu" i wybierzmy produkty o ponadczasowym, eleganckim wzornictwie, przydatne każdej gospodyni, ale..., właśnie ale... W przypadku prezentów ślubnych ogromną wartość ma FORMA! Ten sam „posagowy" ręcznik można podać w sposób banalny, jak i taki, który wywoła nie tylko zachwyt Młodej Pary, ale również zazdrość gości. A przecież między innymi o efekt tu chodzi.

Oto kilka nowatorskich i niebanalnych propozycji dla Gości weselnych. Wśród nich każdy: ciocie, babcie, przyjaciele, wujowie i kuzyni, bez względu na gusty, przyzwyczajenia i region kraju znajdzie najlepszy prezent.

Dla łasuchów - tort weselny, bez którego żadnej uroczystości zaślubin nie można uznać za wypełnioną. Nic to, że Narzeczona się odchudza, a Młodzi nie zorganizowali wesela. Komplet ekskluzywnych ręczników w formie weselnego tortu to idealny prezent – nie tuczy, nie wymaga wynajęcia weselnej sali, można go zabrać w podróż poślubną... itd. Ileż tu możliwości.

 

Dla podążających za najnowszymi trendami mody ekscytujące linie „bliźniaczych" ręczników. Dla Pana Młodego w chłodnych brązach i turkusach z klasyczną, geometryczną bordiurą. Na pełną energii, optymistyczną Pannę Młodą czekają miękkie, kobiece zestawy w najmodniejszych w tym roku, zwariowanych fuksjowych deseniach. Artystycznie ułożone w formie „tortu" nie zrujnują nam kieszeni, a efekt murowany!

Dla tradycjonalistów – pastelowe ręczniki Wersal. Zawartość włókien mikrobawełny sprawia, że są niesamowicie puszyste i delikatne. Prawdziwie luksusowy rarytas dla Państwa Młodych. Ułożone w finezyjną formę bezowego tortu z bitą śmietaną wzbudzą ogromną chęć spróbowania delikatnej zawartości.

Dla preferujących klasyczną elegancję – pościel z haftowanego perkalu inspirowaną motywami przyrody. Kolekcja emanuje radością, naturą i zmysłowością. Markowy, cieniutki perkal i delikatny haft połączony z niepowtarzalnymi aplikacjami będzie stanowił cudowne tło dla 1000 i jednej nocy Młodej Pary.


Dla romantyków – szukających poezji, pościel z kolekcji satynowej. Malownicze połączenia fuksjowo-srebrnych ornamentów, srebra i grafitu czy pistacji i fiołka – spełni najczulsze sny romantycznych Nowożeńców.

Dla ekscentryków proponujemy unikalną satynową pościel „Tajemniczy ogród". To jedyna w swoim rodzaju pościel patynowana złotą farbą z efektem grattage. Wyrafinowana technologia nadruku pozwala uzyskać niecodzienne wrażenie osobliwej przejrzystości i wielowarstwowości wzorów. Dekoracyjne motywy dają efekt dynamicznych i pełnych niepokoju konstrukcji. Na rewersie pościeli projektant zastosował inną konwencję również z nietypowym efektem grattage. To łączenie stylów powoduje, że „Tajemniczy ogród" to pościel dla par, które chcących pokazać swój indywidualizm.


Drodzy weselni Goście - cóż może być bardziej ekscytującego niż wybieranie prezentów dla Młodej Pary. Dajcie się więc ponieść wyobraźni, pamiętając o zasadzie dopasowania go do gustu i upodobań Narzeczonych. Jeżeli mamy wątpliwości, czy nasz upominek się spodoba zdecydujmy się na neutralne, stonowane kolory i uniwersalne wzornictwo.

Autor: Małgorzata Glaser-Witek / GRENO

Fot. : GRENO
www.greno.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj