Prezenty dla gości to obowiązek, czy miły gest?

Czy prezenty dla gości weselnych to obowiązek? Zdecydowanie nie, ale coraz więcej Młodych Par decyduje się na ten miły gest.

Tradycyjnie to gospodarze wesela obdarowywani są prezentami, często bardzo wystawnymi. Obecnie jednak nikogo już nie dziwi, że nowożeńcy nie tylko przyjmują podarunki, lecz wręczają je także swoim gościom. Zwyczaj nie ma długiej tradycji; niektórzy widzą w nim elegancką i nowoczesną kontynuację dawnego pakowania dla gości smakołyków z weselnego stołu. Co dziś daje się weselnikom? Ile Młodych Par, tyle pomysłów. Zasada jest jedna: niebanalnie, z pomysłem, niedrogo.

Na słodko

Pakowanie ciast weselnych to przeszłość. Dziś nowożeńcy szykują dla weselników pyszne słodkie drobiazgi. Najpopularniejsze są małe pudełeczka lub woreczki, w których znajdują się pralinki, prażone orzechy i migdały czy czekoladowe drażetki. W Stanach Zjednoczonych weselnym hitem są spersonalizowane drażetki M&M's z miniaturowymi zdjęciami i imionami Młodej Pary. Coraz częściej młodzi wybór pamiątkowych słodyczy pozostawiają gościom. Jak to zorganizować? Wystarczy ustawić stolik, na którym znajdą się naczynia wypełnione przysmakami; obok układamy pudełeczka, woreczki lub inne pojemniki. Goście sami napełniają je wybranymi przekąskami. Słodycze stają się ciekawą weselną pamiątką dzięki ozdobnym opakowaniom. W sklepach z akcesoriami ślubnymi znajdziemy np. torebki z okolicznościowymi nadrukami, a także bardziej wymyślne opakowania: pudełeczka w formie ślubnej limuzyny, aniołków czy serduszek. W ofercie są też czekoladki ze ślubnymi nadrukami i podziękowaniami. To niedrogi pomysł na drobny upominek dla gości. Nieco więcej kosztuje natomiast personalizacja. Gościom możemy sprezentować czekoladki ze zdjęciem Młodej Pary, lub też fotografię i podziękowania umieścić na opakowaniach na słodycze.


Aromatycznie

Pachnące upominki zawsze w cenie. Modne są zapachowe świeczki zdobione okolicznościową grafiką i napisami. Także tutaj króluje motyw Młodej Pary – w wersji fotograficzne lub rysunkowej, zdarzają się też zabawne komiksy. Ładnie prezentują się też niewielkie, aromatyczne świeczki ozdobione subtelnymi monogramami nowożeńców. Inną odmianą pachnącego prezentu są paczuszki z herbatą, do których dołączamy bilecik z podziękowaniami dla gości.

                        

Artystycznie

Para Młoda może też przygotować dla gości zaskakujący, artystyczny podarunek. Ciekawym pomysłem jest przygotowanie płyt, na których zamieścimy film z nagranym przez nowożeńców podziękowaniem. Płyta może też zawierać nasze ulubione piosenki o miłości, zdjęcia...możliwości jest wiele. By prezent był stylową pamiątką, warto zadbać o oprawę graficzną, przygotować nadruk na płytę i zaprojektować okładkę. Weselnikom możemy też podarować przygotowaną dla nich pocztówkę ze zdjęciem Młodej Pary i podziękowaniem za przybycie. Upominkami dla gości mogą być też zaprojektowane specjalnie na tę okazję kubki, szklanki czy kalendarze – niemal każdy przedmiot z motywem ślubnym. Zaprojektowanie magnesów czy innych drobiazgów nie powinno być trudne. Nowością są zabawne figurki z modeliny lub innych mas plastycznych, przedstawiające Młodą Parę. Podziękowanie na każdą kieszeń to sprezentowanie gościom zabawnego dyplomu – certyfikatu uczestnika wesela.

autor: Anna Błaszczyńska
www.abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj