Czekoladki na ślub – podaruj nowożeńcom słodki upominek!

Gdy otrzymaliśmy tylko zawiadomienie na temat ślubu, w takim przypadku pojawia się pytanie – czy wręczać wtedy upominek nowożeńcom? Jak najbardziej warto. Znalezienie ciekawego upominku ślubnego może być jednak sporym problemem, dlatego przygotowaliśmy podręczną listę takich podarunków, które jednocześnie nie są drogie, a przy tym sprawdzą się na pewno.

czekoladki na ślub czekoladki na wesele prezenty dla gości prezenty dla młodej pary

Nie zawsze koperta wręczana nam od narzeczonych oznacza, że jesteśmy zaproszeni na ślub i na wesele. Obecnie coraz częściej wesela organizowane są jako mniejsze imprezy, tylko dla najbliższych. Wobec tego wiele osób znajomych otrzymuje jedynie zawiadomienia o zaślubinach ze wskazaniem daty oraz miejsca ślubowania w kościele czy w Urzędzie Stanu Cywilnego. Oczywiście, tylko od nas zależy wtedy, czy zdecydujemy się na pójście na ślub, ale wtedy, gdy chcemy, powinniśmy zabrać ze sobą symboliczny upominek. Nie musimy przy tym wcale wydawać na niego sporej sumy.

1. Bukiet kwiatów

Jest to chyba jeden z najpopularniejszych upominków na ślub, ale pamiętajmy o tym, że niektórzy nowożeńcy nie chcą otrzymywać z tej okazji kwiatów. Wynika to głównie z faktu, że zbyt dużo bukietów zajmuje sporo miejsca, ponadto kwiaty marnieją i trzeba je wyrzucać. Gdy jednak w zawiadomieniu nie znajdujemy takich informacji, bukiet kwiatów może być uroczym upominkiem.

W cenie już poniżej 50 złotych zakupimy ładne bukiety. Nie musimy decydować się wcale na ten ogromny i rozłożysty. Możemy wybrać ładny bukiet polnych kwiatów czy złożony z tulipanów lub drobnych róż. Jeśli mamy ogród, a w nim kwitnące bzy, hortensje, konwalie czy inne kwiaty, także możemy zerwać je i stworzyć z nich przepiękną, naturalną wiązankę.

2. Butelka dobrego wina

To też prezent uniwersalny, który na pewno przypadnie do gustu nowożeńcom. Oczywiście, zamiast wina możemy też zdecydować się na inne alkohole, na przykład na miód pitny czy własnoręcznie przygotowaną nalewkę. Nie zapomnijmy też zapakowaniu alkoholu. W sklepach możemy zakupić ozdobne opakowania papierowe, ale możemy też zdecydować się na te wykonane z drewna czy z tekturowej tuby. Za dobre wino zapłacimy od 30 do 50 złotych, dlatego również nie musimy wydawać sporej sumy na upominek.

3. Czekoladki

To kolejny uniwersalny upominek na różne okazje, który również sprawdzi się na ślub. W sklepach możemy znaleźć szeroką gamę różnych bombonierek, ale możemy też wybrać coś bardziej oryginalnego, na przykład czekoladowe figurki, telegram z czekoladowych literek albo pralinki w personalizowanym opakowaniu.

Jeśli interesują cię takie jedyne w swoim rodzaju czekoladki na ślub, możesz zakupić je między innymi w sklepie internetowym ChocoRepublica, w którym dostępne są różnorodne figurki i pralinki z czekolady. Możemy też tu zdecydować się na te w personalizowanych opakowaniach – wówczas możemy zlecić nadruk naszych życzeń na metalowym czy drewnianym opakowaniu. Wobec tego nawet po spałaszowaniu słodkości pozostałe pudełeczko będzie piękną pamiątką.

Tekst i zdjęcia: ChocoRepublika

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj