Prezenty dla Młodej Pary - tradycyjnie czy nowocześnie?

Już niedługo czeka nas gorący sezon ślubny. Będziemy szukać eleganckich sukienek, wygodnych butów oraz ponadczasowych prezentów.  Na pierwszy plan zawsze wysuwa się propozycja z kopertą. Proste, szybkie i jak najbardziej praktyczne rozwiązanie. Co jeśli jednak chcemy, aby nasz prezent ślubny był wyjątkowy?

Lista

Kiedy musimy sobie coś zaplanować, zawsze najlepsze jest tworzenie tak zwanych checklist. Dzięki nim możemy uporządkować swoje pomysły, zaplanować budżet i zdecydować co będzie także naszym prezentem na ślub. Prezenty na liście powinniśmy ponumerować zgodnie z naszymi priorytetami czyli np. od prezentu, który będzie najbardziej trafny, aż po ten, którego nie jesteśmy pewni. W ten sposób łatwiej będzie nam zdecydować.

prezenty ślubne prezent dla młodej pary ślub wesele dziadek do orzechów

Fundusze

Kiedy stworzymy naszą listę inspiracji na prezenty ślubne, musimy skupić się na funduszach jakie posiadamy. Najpierw na liście prezentów powinniśmy umieścić kwoty, jakie będą wymagane przy kupnie każdego prezentu. Kiedy ustalimy na jaki prezent nas faktycznie stać, pozostałe pozycje możemy z niej skreślić.

prezenty ślubne prezent dla młodej pary ślub wesele zestaw sztućców zastawa stołowa

Dalej nic?

Jeśli dalej nie jesteśmy pewni co spodoba się Młodej Parze, warto postawić na tradycyjne prezenty ślubne. Z pewnością każdej parze na początku ich wspólnej drogi przyda się zestaw sztućców. To ponadczasowy prezent, który w każdym domu znajdzie zastosowanie. Do tradycyjnego, prostego zestawu możemy dobrać kilka oryginalnych dodatków takich jak łyżki do sałaty czy łyżki wazowe. Kolejną propozycją są zestawy kieliszków do wina (sklep Duka). Możemy wybrać mniejsze lub większe zestawy. Będzie to uniwersalny prezent, który sprawdzi się już przy pierwszej okazji. Świetnym pomysłem na prezent ślubny będzie także zestaw garnków z linii Liten. Wykonane są one z odkuwanego aluminium, które zatrzymuje ciepło i oszczędza energię. Zestaw jednolitych garnków małych i dużych na pewno doceni Młoda Para. Garnki i patelnie różnej wielkości z tej samej serii to marzenie każdej przyszłej żony!

prezenty ślubne ślub wesele prezent dla młodej pary kieliszki do wody kieliszki do wina

Zaskocz ich!

Jeśli tradycyjne propozycje nie są satysfakcjonujące, warto wybrać oryginalny prezent ślubny. Prócz zwykłych garnków może być to garnek do gotowania szparagów, jeśli wiemy, że Młoda Para za nimi przepada. Możemy także skusić się na dobre wino, a do tego dokupić stojak na wino oraz korkociąg. Takie połączenia będą nie tylko funkcjonalne, ale także luksusowe. Jeśli Para Młoda lubuje się w gadżetach, warto stworzyć dla nich wyjątkowy zestaw. Może być to na przykład zestaw miedzianych akcesoriów kuchennych, a w tym korkociąg do wina, dziadek do orzechów, wyciskacz do czosnku, obieraczka do warzyw i otwieracz do puszek. Takie oryginalne prezenty ślubne na pewno spodobają się każdej parze.

Tekst i zdjęcia: Duka Polska


 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj