Prezent na okrągłą rocznicę ślubu

Każda okazja do świętowania jest dobra, a okrągła rocznica ślubu to świetny pretekst, aby obdarować współmałżonka pięknym prezentem. Jego wybór może sprawiać niemałe trudności, dlatego warto poszukać inspiracji. Jakie prezenty sprawdzą się na okrągłą rocznicę ślubu?

Niezależnie od tego, na jaką okazję poszukujemy prezentu, najlepiej kierować się gustem i zainteresowaniami obdarowywanej osoby. Przykładowo domator może nie do końca ucieszyć się z biletów na wycieczkę zagraniczną, a zwolennik aktywnego trybu życia nie zawsze doceni książkę lub film na DVD. Aby ułatwić sobie zadanie podczas poszukiwania prezentu idealnego, najrozsądniej jest więc zastanowić się, co chciałaby dostać żona, albo mąż. Można też zdecydować się na upominki symboliczne albo bezpieczne, które właściwie każdemu przypadną do gustu. Jeśli nie wiesz co kupić, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

block; margin-left: auto; margin-right: auto; 

Dzień ślubu to ważne wydarzenie w życiu każdej pary, nic więc dziwnego, że kolejne jego rocznice obchodzone są uroczyście. Pewną wskazówką podczas wybierania prezentu z tej okazji mogą być nazwy poszczególnych rocznic. Na pierwszą, czyli papierową, można wręczyć np.:

  • własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami lub
  • album ze wspólnymi zdjęciami.

Piąta rocznica jest drewniana, dlatego z tej okazji można obdarować drugą osobę szkatułką z drewna. Dobrym prezentem na dziesiątą rocznicę – cynową – będzie garnuszek wykonany z cyny albo elegancki zegar. Dwudziesta rocznica to rocznica porcelanowa, stąd kubek lub piękna filiżanka będą dobrym upominkiem z tej okazji. Na trzydziestą, czyli perłową można podarować biżuterię, podobnie jak na czterdziestą, pięćdziesiątą i sześćdziesiątą, które są kolejno rocznicami rubinową, złotą i diamentową. Jeśli szukamy prezentu dla małżonka, dobrym wyborem będą spinki do mankietów z odpowiednimi kamieniami albo zegarek w odcieniu złota, np. Seiko czy Rado.

slub wesele prezent ślubny rocznicowy zegarek czaszegarków

W sytuacji kiedy nie mamy żadnego pomysłu na prezent z okazji rocznicy ślubu można wybrać bezpieczne rozwiązania. Każda kobieta ucieszy się z bukietu kwiatów lub biżuterii, a coś słodkiego na pewno przypadnie do gustu łasuchowi. Warto jednak postarać się nieco bardziej. Zorganizowanie wspólnego wyjazdu na weekend, przygotowanie uroczystej kolacji lub zaaranżowanie wyjścia do eleganckiej restauracji może okazać się równie dobrym pomysłem. Nikt tak dobrze nie zna współmałżonka jak jego druga połówka, dlatego wybór odpowiedniego prezentu może okazać się wcale nie taki trudny, jeśli dobrze zastanowimy się co może ucieszyć obdarowywaną osobę.

Tekst i zdjęcia: Czas Zegarków


 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj