Słodkości na stół weselny - zaskocz swoich gości

Lubimy zaskakiwać i być zaskoczeni. Lubimy kiedy dzieje się coś nagle, jest nieprzewidywalne i nieszablonowe. W jaki sposób można zaskoczyć gości weselnych? Odpowiedź jest prosta: zróbmy coś wesołego, coś na słodko, coś co nasi goście będą wspominali przez długie lata…

Zaskoczenie nr 1

Słodki stół

Moda na słodkie stoły i bufety przywędrowała do nas z zagranicy, ale nadal jest dość rzadko spotykana na przyjęciach weselnych. Na słodkim stole mogą znaleźć się muffinki, makaroniki, cake popsy, lizaki, pralinki, ciasteczka, owoce w czekoladzie, a nawet mini desery, wszystko co tylko Wam się wymarzy. Idealny słodki stół jest piękny, estetyczny, przykuwający uwagę. Kluczem do sukcesu jest znalezienie cukierni, która będzie w stanie przygotować tak różnorodne słodkości.

Zaskoczenie nr 2

Wyjątkowy tort weselny

Tort weselny jest bardzo ważnym elementem przyjęcia. Nasze wymagania są duże: ma być piękny, estetycznie wykonany, smaczny i zapadający w pamięć. Rozwiązaniem jest tort wykonany z muffinków. Każdy gość otrzymuje od nas coś pięknego, smacznego i zaskakującego: zamiast kawałka tortu z mdłym kremem maślanym otrzymujemy pyszne ciastko z lekkim kremem, aż mamy ochotę sięgnąć po następne. Państwo młodzi kroją niewielki torcik znajdujący się na szczycie wieży z muffinków. Tort może być wykonany podobnie jak muffinki lub mieć zapadającą w pamięć dekorację, np. figurki państwa młodych wykonane z masy cukrowej. Pysznie, pięknie i oryginalnie.

Zaskoczenie nr 3

Naturalnie

Od kilku sezonów obserwuje się zastosowanie w kawiarniach i restauracjach tzw. produktów sezonowych czyli owoców, warzyw, grzybów itp. Dlaczego by więc nie wykorzystać takich dobrodziejstw natury na weselu? Przygotowanie talerza owoców w czekoladzie, który znajdzie się na każdym stole nie zajmie nam dużo czasu, a jest bardzo efektowne i… smaczne. Poza tym możemy zaskoczyć naszych gości stołem owocowo-warzywnym, gdzie królować będą surówki, soki oraz świeże warzywa podane z różnymi rodzajami dipów. Zdrowo, smacznie i oryginalnie.

Zaskoczenie nr 4

Podziękowania dla gości

Zazwyczaj na talerzu znajdujemy paczuszkę cukierków lub migdałów. Niestety najczęściej ląduje ona w koszu na śmieci lub zostawiamy ją na stole. Znamy idealny sposób na połączenie winietek, które podpowiedzą gościom gdzie mają usiąść, z podziękowaniem za przybycie na nasz ślub i wesele. Podarujmy naszym miłym gościom słodki prezent w postaci ciastka lub muffinki z ich imieniem. To piękne podziękowanie, winietka oraz deser w jednym.

Podaliśmy Wam kilka propozycji na miłe zaskoczenie gości weselnych. Sprawcie, aby Wasze wesele było wyjątkowe i niezapomniane…

Specjalista portalu abcslubu.pl - Urszula Stępniak, Słodki Muffin
www.slodkimuffin.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj