Ślubne trendy cukiernicze na rok 2014

Tort jest jednym z ważniejszych aspektów całego wesela. Uwaga wszystkich gości jest skierowana w jego stronę kiedy przystrojony w płonące race wjeżdża z impetem na salę a orkiestra przygrywa słodką nutę… Jeżeli bierzecie ślub w nadchodzącym roku powinniście wiedzieć jakie torty będą na topie.

Oto kilka słodkich podpowiedzi:

Forma

Zapewne zdążyliście już zauważyć, że coraz częściej na weselnych przyjęciach goszczą torty muffinowe. Kilkupiętrowa patera i ułożone na niej babeczki tworzą całość. Górę zazwyczaj wieńczy mały torcik do symbolicznego pokrojenia przez Państwa Młodych.

  fot. Słodki Muffin


Jak mają wyglądać babeczki? To zależy od Waszej wyobraźni. Skorzystajcie z sezonowości produktów. Jeżeli ślub będzie latem – postawcie na świeże owoce, jeśli jesienią – poproście cukiernika o zrobienie ozdób w kształcie złotych liści.

 Nowością w nadchodzącym roku będą tzw. mini torciki. Każdy gość dostaje swoją małą porcję tortu. Wygląda obłędnie, smakuje cudnie bo ciasto zamknięte w małej formie nie traci na świeżości i nie wysycha. Musicie tego spróbować.

fot. Piotr Werner

Kolor

 Kolor to jeden z kluczowych elementów. Zazwyczaj wybieramy jeden kolor, który powtarza się na zaproszeniach, kwiatach, dekoracji sali i na torcie. W przyszłym roku będziemy skupiali się na różu i kolorach mocniejszych jak na przykład granat i czerwień.

 fot. Zebra - Studio Multimedialne

fot. Marcin Romański

                                               fot. Słodki Muffin

 

fot. Agnieszka Cudak

 

Temat przewodni

W ostatnich latach bardzo popularne stały się motywy przewodnie wesela. Uwielbiacie złoto i styl vintage – zróbcie wesele w takim właśnie klimacie i zaserwujcie swoim gościom muffiny w stylu vintage.

                                        Fot. Sebastian Ścigalski

 

Wybieracie się do Japonii w podróż poślubną? Niech wszyscy goście się o tym dowiedzą pałaszując tort i babeczki przyozdobione kwiatami kwitnącej wiśni.

                                 fot. Zebra - Studio Multimedialne


Pamiętajcie – ślub to jedyna tak niepowtarzalna ceremonia w Waszym życiu
i to od Was zależy jak ją zapamiętacie i jak będzie smakowała…

Ja Wam życzę aby była jak najsłodsza

Specjalista Portalu abcslubu.pl: Urszula Stępniak
www.slodkimuffin.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj