Różowy tort weselny - klasyka ślubów

Tort weselny powinien być nie tylko smaczny. Musi zachwycać również swoim wyglądem, bo to właśnie wspólne krojenie tortu przez Parę Młodą jest jednym z głównych punktów przyjęcia. Jak nie pogubić się w gąszczu możliwości? Warto postawić na klasykę, czyli tort z różowym akcentem.

Romantyczny różowy tort weselny

Róż niesłusznie posądzany jest o bycie kolorem nieco infantylnym. W rzeczywistości barwa ta ma o wiele głębsze znaczenie. Jest symbolem kobiecości, radości, wrażliwości, romantycznej miłości, beztroski, czyli wszystkiego tego, co kojarzy się z Panną Młodą, jej urokiem i uczuciem, które łączy ją z ukochanym. Można szukać, wertować katalogi, rozmyślać nad oryginalnością, ostatecznie jednak to elegancki róż zwykle pojawia się na weselnym torcie.


Różowe torty weselne Różowy tort weselny z kwiatem ombre

Mocny róż czy pastelowy?

Mnogość odcieni różu pozwala na dostosowanie wariantu kolorystycznego do własnego gustu. Nie musi to być róż intensywny, lecz delikatny róż pudrowy czy pastelowy. Bez względu na wybrany odcień, z różem idealnie skomponuje się szary, fioletowy, biały, czerwony czy złoty. Róż może być barwą dominującą, jak i kolorem tylko jednego z elementów tortu, np. ozdobnych kwiatów.

 różowy tort na wesele
Różowe torty na wesele

Różowy tort weselny trafi w  każdy gust

Popularność tortów weselnych w różowym wydaniu wynika z uniwersalności tej barwy. Róż sprawdzi się na każdym przyjęciu, bez względu na jego styl. W duecie z bielą podkreśli marzycielski charakter wesela w stylu romantycznym, w połączeniu ze złotem doda szlachetności i przepychu weselu w pałacowych wnętrzach, a zestawiony z czerwienią i z dodatkiem czarnych wstawek wpasuje się w przyjęcie w stylu glamour

różowy tort weselny
Biały tort weselny z różowych akcentem
Różowy tort weselny
Różowy tort weselny z sercem
różowo - złoty tort ślubny
Różowo-złoty tort ślubny
Różowo - miętowy tort ślubnyMiętowy tort weselny z dodatkiem różu

Tekst i wykonanie tortów weselnych: Tartelette, Kraków
www.tartelette.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj