Candy bar – słodkie stoły weselnym hitem

Candy bar – słodkie stoły weselnym hitem

Były już stoły wiejskie i bufety z owocami morza. Teraz jest czas stołów uginających się pod ciężarem wszelkiego rodzaju cukierków, ciast i ciasteczek, czyli tzw. candy barów. Ma być słodko, kolorowo i magicznie.

slodkie stoly na weselu
Słodkie stoły na weselu

Kącik ze słodkościami

Candy bary po raz pierwszy zagościły na weselach amerykańskich, aby następnie szturmem podbić serca weselników zza oceanu. Powoli więc ciasta zaczynają wędrować ze stołów, przy których zasiadają goście, do wspólnego kącika. A kącik ten, jeśli zostanie pomysłowo urządzony, może stać się główną atrakcją zabawy. Candy bar zachwyca weselników w każdym wieku, i młodszych, i starszych – bo przecież każdy lubi słodycze, szczególnie gdy podane zostaną w oryginalnej formie.


słodkie stoły na weselu
slodkie stoły na weselu
Słodkie stoły na weselu

Żelki, cukierki, babeczki

Słodki bufet daje ogromne pole do popisu dla fantazji Młodej Pary. Mogą pojawić się na nim: klasyczne ciasta (ale koniecznie pokrojone na porcje), ciasteczka, muffinki, tartaletki, żelki, praliny, drażetki, lizaki, cake popsy (ciasta w formie kulek nabitych na patyczek). Swoje miejsce może też zająć (choć nie musi) tort weselny. Wybór jest tak naprawdę nieograniczony, warto jednak pamiętać, że przesada nie jest wskazana – lepiej gustownie rozmieścić na stole kilka rodzajów słodkości, niż stawiać tuż obok siebie wszystkiego po trochu.

Candy bar zgodny z motywem przewodnim

Dobór słodyczy to tylko połowa sukcesu. Równie ważna jest przemyślana dekoracja candy baru. Styl i kolorystyka bufetu musi być dopasowana do motywu przewodniego wesela.

slodkie stoly na weselu
Słodkie stoły na weselu

Bez względu na wybrany rodzaj słodkości i styl, w jakim urządzony zostanie candy bar, pamiętajmy o podpisaniu smakołyków.

slodkie stoly na weselu

Tekst i wykonanie słodkości: Tartelette, Kraków
www.tartelette.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

5 komentarzy

 • Link do komentarza Kuba niedziela, 29 październik 2017 01:30 napisane przez Kuba

  Zapraszam na fb Bob Event najlepsze słodkie stoły na Śląsku

 • Link do komentarza Karo niedziela, 08 maj 2016 21:57 napisane przez Karo

  Dokładnie, wypowiadanie się o smaku jak się nie próbowało, jest mocno nie na miejscu i wprowadzanie potencjalnych klientów w błąd.
  Słodkości od tartelette wyglądają i smakują OBŁĘDNIE! Szkoda, że ja już dawno po ślubie, bo na bank bym ich zatrudniła.

 • Link do komentarza Bogna T czwartek, 28 maj 2015 19:28 napisane przez Bogna T

  Akurat z Tartelette smakuje pysznie i nie fair jest pisanie takich komentarzy akurat po ich artykułem.

 • Link do komentarza Smakowita czwartek, 28 maj 2015 09:35 napisane przez Smakowita

  A próbowałeś dokładnie tych produktów, że się wypowiadasz??
  Podjedź do Tarteltte, spróbuj i dopiero wtedy wyrażaj opinię

 • Link do komentarza Smakosz środa, 27 maj 2015 22:11 napisane przez Smakosz

  Ładnie to wygląda, ale wszystko jest pokryte masą cukrową, która jest ohydna w smaku. Makaroniki to nic innego niż kupa barwniki i masa margarynowa. Lansowanie zachodnioeuropejskich trendów, które nie mają nic wspólnego z dobrym smakiem. Torty angielskie, babki z masami tłuszczowymi i budyniowymi. Szkoda, że o tym nie piszecie JAK TO SMAKUJE ? bo smakuje ohydnie

Skomentuj