1. Skąd pomysł na cukiernię francuską?
Chcieliśmy odnaleźć to uczucie, które ma się wchodząc do cukierni we Francji czy w Belgii: nie wiadomo co wybrać i w którą stronę patrzeć! I ten zapach ciepłych croissantów i bagietek z rana...Kiedy przyjechaliśmy do Krakowa, próbowaliśmy znaleźć miejsce, które proponuje tradycyjne francuskie ciastka. Niestety żadnego takiego nie było. Jako, że jesteśmy raczej łakomczuchami, brakowało nam typowego francuskiego cukiernictwa w Krakowie.
Pomyśleliśmy, że inni też mogliby być tym zainteresowani.
2. Jaka jest różnica między Waszymi produktami, a tymi dostępnymi w innych cukierniach?
W Nad&Greg wszystko jest robione ręcznie. Nasze ciastka są tak wyrabiane, by cieszyć oczy i dostarczać niezapomnianych doznań smakowych. Kiedy ktoś składa u nas zamówienie dokładamy wszelkich starań, żeby je dostosować do gustu klienta: smaki, kolory, dekoracje... wszystko "szyte na miarę"! Używamy składników wysokiej jakości: ciasta pralinowego, starannie wyselekcjonowanej czekolady belgijskiej, laski wanilii z Madagaskaru, Tahiti.
Właśnie to sprawia, że nasze kreacje mają unikatowy smak. Jakość jest naszym priorytetem.
3. Weselne słodkości - co polecacie na słodki stół?
Nasze ciasteczka są bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o smak, formę i kolor, co daje naprawdę apetyczny i elegancki efekt. Mimo, iż małe, obfitują w mnogość smaków, co potęguje przyjemność kosztowania słodyczy i pozostawia u gości niezapomniane wrażenia. Polecamy szczególnie nasze mini tarty façon crèmes brûlée, cytrynowe rurki z włoską bezą, a na lato ciastko z musem jagodowym i sokiem porzeczkowym. Istna eksplozja smaków!
4. Słodkości polskie a francuskie - w czym się różnimy? Co nas łączy?
Cukiernictwo polskie posiada swoje własne sposoby, które czasami wydają się nam, Francuzom, skomplikowane, np. przygotowanie tradycyjnego sernika składa się z wielu etapów. Także smaki się różnią od tych, które kojarzymy z Francji. Mak i suszone owoce są tutaj często używane. Poza tym, zawsze było sporo interakcji kulturalnych i kulinarnych między naszymi krajami: niektóre ciasta francuskie są inspirowane bezpośrednio polskim apetyzmem i hojnością. We Francji, np., polska brioszka to ta, do której dodaje się śmietankę cukierniczą, kandyzowane owoce, syrop i bezę. Jest boska! Nasz baba au rhum to również brioszka, a pochodzi od króla Stanisława Leszczyńskiego, którego cukiernik zamoczył jej pierwotną wersję w syropie z rumu.
5. Dla młodych par - 3 złote rady jak wybrać tort Nad&Greg
W pierwszym dniu Waszego wspólnego życia, tort jest często gwoździem programu i wywiera wrażenie na wszystkich zebranych. Ale przede wszystkim, musi być to tort, który do WAS pasuje: na jaki macie ochotę? Może mała podróż wśród smaków? A może wręcz przeciwnie, wolicie coś bardziej tradycyjnego?
Decyzję podejmujcie w zależności od liczby zaproszonych gości: zastanówcie się, czy zamierzacie wybrać duży croquembouche czy też kombinację kilku rzeczy (słodki stół+ piece montee)?
Pomożemy Wam dokonać dobrego wyboru, abyście otrzymali odpowiednią ilość słodkości w zależności od liczby gości.
www.cukiernia-nadgreg.pl