Metoda kanapkowa — włosy tape on

Chcesz przedłużyć włosy bez szkody dla własnych kosmyków? Szukasz sposobu na spektakularną metamorfozę wyglądu? Sięgnij do doczepy tape on i ciesz się wspaniałym efektem nawet przez 6 miesięcy. Przedłużanie włosów pozwala w stosunkowo krótkim czasie odmienić wygląd. W ciągu kilku godzin Twoje włosy mogą stać się nie tylko dłuższe, ale również zdecydowanie bardziej gęste. Zależy Ci na tym, aby zabieg nie zaszkodził Twoim naturalnym, delikatnym pasmom? Wybierze przedłużanie tape on — najmniej inwazyjną na rynku metodę.

inspiracje uroda zdrowie przedłużanie włosów zagęszczanie włosów metoda kanapkowa tape on BestHair

Na czym polega przedłużanie włosów tape on?

Metoda tape on, zwana również kanapkową polega na umieszczeniu przy samej linii włosów dopinek na silikonowej przezroczystej taśmie. Naturalne pasma i dopinki przekłada się na zmianę, tworząc konstrukcję, przypominającą wyglądem kanapkę. Taśma jest bardzo lekka, niewyczuwalna i niewidoczna. Nie obciąża włosów, nie powodują także dyskomfortu i nie niszy naturalnych kosmyków. Taśmy zakłada się tuż przy skórze, dbając o to by „kanapki” nie znalazły się zbyt blisko linii włosów. Aby przedłużyć włosy metodą tape on, naturalne kosmyki powinny osiągnąć długość co najmniej 15 cm (od nasady głowy). Dzięki temu precyzyjnie przykryją taśmy, a miejsca łączeń będą niewidoczne.
Ważne: wraz ze wzrostem naturalnych włosów taśmy oddalają się od skóry głowy. Aby mimo upływu czasu wyglądały znakomicie, należy regularnie je podciągać (z reguły co 4 do 6 tygodni). W zależności od stanu dopinek, przy użyciu jednego zestawu można dokonać powtórek nawet 3-5 razy.

inspiracje uroda zdrowie przedłużanie włosów zagęszczanie włosów metoda kanapkowa tape on BestHair

Metoda kanapkowa, także dla posiadaczek delikatnych włosów

Zdaniem ekspertów, metoda kanapkowa jest obecnie najmniej inwazyjną metodą przedłużania włosów. Zabieg odbywa się bez użycia wysokiej temperatury i agresywnych substancji chemicznych. Nadaje się więc także dla posiadaczek cienkich, delikatnych i skłonnych do wypadania kosmyków. Nie osłabia ich, nie nadwyręża i nie obciąża.

Jak pielęgnować włosy tape on?

Aby włosy tape on wyglądały pięknie i zdrowo, nie możesz zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji. Unikaj szamponów zawierających SLS (Sodium Lauryl Sulfate, czyli laurylosiarczan sodu). Zamiast nich wybieraj te o właściwościach nawilżających.
Nakładając odżywkę lub maskę, omijaj miejsca łączeń. 
Kilka razy dziennie przeczesuj włosy specjalną szczotką do włosów przedłużanych. Dzięki temu unikniesz kołtunów i splątań. 
Jeśli zechcesz zdjąć dopinki, pamiętaj, aby nie robić tego na własną rękę. Aby zneutralizować działanie kleju, konieczne jest wykorzystanie profesjonalnych preparatów. Samodzielne próby zdjęcia włosów na taśmie mogą skończyć się poważnym uszkodzeniem naturalnych pasm.

Źródło: www.besthair.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj