Na czym polega zabieg wybielania zębów

Piękne, białe zęby to widok, który atakuje nas z prawie każdej reklamy. Śnieżnobiałym uśmiechem odznaczają się gwiazdy filmowe i sprawiają, że sami chcielibyśmy mieć podobne uzębienie. Niestety rzeczywistość często wygląda tak, że uśmiechamy się do zdjęć z zamkniętymi ustami, bo wstyd nam pokazać szarą lub pożółkłą ich zawartość. Dziś to już nie jest problem. Zabieg wybielania zębów dostępny jest dla każdego, kto dysponuje odpowiednim budżetem. W zależności od rodzaju wybielania koszt może wahać się w granicach 50 zł do nawet dwóch tysięcy.

freshmed.com.pl wybielanie zębów zdrowie i uroda pielęgnacja stomatologia estetyczna panna młoda pan młody ślub wesele biały uśmiech porady

Dlaczego zęby nie są idealnie białe?

Ubarwienie zależne jest od wielu czynników. Nie dość, że rodzaje zębów mogą różnić się kolorami, to jeszcze z wiekiem nasza zębina staje się coraz gęstsza, a tym samym ciemniejsza.

Również nasza dieta nie sprzyja wybielaniu zębów. Picie kawy czy herbaty, a także soków owocowych, jedzenie ciemnego mięsa i czerwonych buraków, to czynniki wpływające na niekorzyść pięknego uśmiechu.

Domowe wybielanie zębów

Zęby możemy spróbować wybielić sami lub udać się do gabinetu dentystycznego, który potrafi wykonać taką usługę.

Domowym sposobem i najprostszym, jednak nie zawsze skutecznym może być mycie zębów odpowiednią, wybielającą pastą, płukanie jamy ustnej płynem, który ma również właściwości wybielające, a także stosowanie pasków wybielających, które można kupić w aptece. Niestety nie zawsze te metody zadziałają. Szczególnie nie mamy co liczyć na efekty, jeśli zęby były leczone kanałowo. Takie zęby są martwe i nie poddadzą się temu z łatwością. W tym przypadku wymagana jest wizyta w odpowiednim gabinecie, który wybieli ząb również od środka.

Sami możemy wybielać zęby w domu również w sytuacji, gdy zdecydujemy się zamówić u dentysty specjalne nakładki. Dentysta robi odlew naszego uzębienia, następnie przygotowywane są na jego podstawie nakładki, które wypełnia się otrzymanym od dentysty żelem i nosi codziennie przez kilka lub kilkanaście dni w dzień lub w nocy. Taki zabieg jest dużo tańszy niż wybielanie w gabinecie, ale trwa znacznie dłużej. Jest on natomiast bezpieczniejszy pod tym względem, że jesteśmy w pewien sposób pod opieką specjalisty i w razie jakichkolwiek powikłań.

Profesjonalne wybielanie zębów

Jeśli chcemy taki zabieg przeprowadzić szybko i jednorazowo, możemy udać się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Dentysta nałoży na nasze zęby specjalną substancję, następnie naświetli nam zęby i po około dwóch godzinach wrócimy do domu bogatsi w piękny uśmiech i listę zakazanych produktów do jedzenia, najlepiej przez jakieś dwa tygodnie po zabiegu. Jest to tak zwana „biała dieta”. Zakazane są wszelkie produkty, które mogą z powrotem zabarwić szkliwo, a o których wspominaliśmy już wyżej. Wiadomo, że im dłużej będziemy się tych produktów wystrzegać, tym lepiej dla jasnego uzębienia.

Wizyta w specjalistycznym gabinecie ma również dodatkowy plus. Przeprowadzona pod okiem dentysty może zmniejszyć ryzyko powikłań. Dentysta również przeprowadzi wywiad, po którym będzie wiedział, czy w ogóle może u nas taki zabieg przeprowadzić.

Zobacz atrakcyjną ofertę wybielania zębów: https://www.freshmed.com.pl/gabinet-stomatologiczny/wybielanie-zebow-katowice

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj