Jaki zapach wybrać w dniu ślubu?

Zapach dodaje pewności siebie, pozwala wyrazić osobowość, ukryć nieprzyjemne zapachy, a także wprawić w dobry nastrój. Dobre perfumy mają jeszcze jedną zaletę. Z ich pomocą łatwiej przywołać wspomnienia: doznania zmysłowe zapadają bowiem w pamięć dużo mocniej niż obrazy. Pytanie tylko, jaki będzie idealny zapach na ślub?

perfumy na ślub perfumy na wesele Panna Młoda zapach dla Panny Młodej Pan Młody Zapach dla Pana Młodego

Do tego wyjątkowego dnia przygotowujemy się bardzo skrupulatnie. Wybieramy idealną suknię, salę weselną, muzykę, potrawy i dekoracje. Często pomijanym elementem pozostaje jednak zapach. A to on zapada w naszej głowie najbardziej. Ilekroć poczujemy znajomy zapach, po chwili przywołują się wspomnienia, które wyświetlają się przed naszymi oczami niczym projekcja filmu. Dlatego tak istotne jest, by w ważnym dla siebie dniu użyć idealnych, lubianych przez siebie perfum. Dowiedz się, jakie mogą sprawdzić się w dniu ślubu.

Zapach dodaje pewności siebie

Idąc na randkę nie zapominamy o użyciu swoich najlepszych perfum. Dzięki nim czujemy się nie tylko pewni siebie, ale i atrakcyjni. Zapach pozwala nam również wprowadzić się w pozytywny nastrój, dzięki czemu stres ustępuje miejsca euforii i podekscytowania. Podobnie jest z rozmową o pracę. Jeśli chcesz zaprezentować się profesjonalnie, dobrze dobrane perfumy staną się uzupełnieniem atrakcyjnego looku.

Czemu zatem tak często pomijamy zapach w dniu ślubu? Zapewne w wielu przypadkach jest to związane z ogromną liczbą zajęć i obowiązków, które tego dnia pochłaniają nas bez reszty. Dlatego warto wybrać zapach zawczasu i ustawić go w widocznym miejscu np. przy toaletce z kosmetykami. Dzięki temu nie zapomnisz o nim w dniu ślubu.

Ukryje nieprzyjemne zapachy

Stres to nieodłączny element ślubu. W końcu chcemy, aby tego dnia wszystko było idealne i dopięte na ostatni guzik. To, w połączeniu z upalną i parną pogodą sprawia, że w jednej chwili zalewamy się potem. Ten wkrótce zaczyna dawać o sobie znak w postaci nieprzyjemnej woni. W dniu ślubu nie chcemy jednak brzydko pachnieć, lecz czuć się komfortowo i elegancko. Dobrej jakości zapach ukryje nieprzyjemną woń i pozwoli poczuć się swobodnie, zwłaszcza w tak ważnym momencie kiedy goście będą przytulać się i składać życzenia. Ładny zapach stanie się twoją wizytówką, nie będziesz też czuć skrępowania – wręcz przeciwnie, tego dnia będziesz błyszczeć jak nigdy wcześniej.

Na jaki zapach się zdecydować?

Staraj się wybrać takie perfumy, które wyrażą twoją osobowość. Jeśli jesteś osobą energiczną, żywiołową i zwariowaną, tego dnia postaw np. na Coco Chanel Mademoiselle Sensual lub Allure. Dodatek pomarańczy wprowadzi cię w pozytywny nastrój, doda energii i stanie się uzupełnieniem twojego looku. U pewnych siebie, ale i romantycznych kobiet lepiej sprawdza się Chloe lub wody perfumowane z dodatkiem jaśminu, bergamotki czy róż.

U panów natomiast świetnie sprawdzi się seria Gucci, Chanel Allure, Calvin Klein lub Ralph Lauren. Pierwszy dodaje elegancji i luksusu, drugi zaś posiada w swojej serii prawdziwie męskie i sensoryczne zapachy, które na długo zapadają w pamięć. Calvin Klein oraz Ralph Lauren to perfumy nowoczesne i stylowe – stanowią idealny wybór dla współczesnego, modnego i energicznego pana młodego.

Wszystkie wspomniane zapachy oraz wiele więcej znajdziesz pod linkiem: https://przetestujperfumy.pl/8-unisex.

Jak się perfumować?

Wiele osób perfumuje się nieprawidłowo. Wykonuje dwa psiknięcia w obawie przed zbyt szybkim zużyciem ulubionego zapachu, albo wylewa na siebie od razu pół flakonika. Tymczasem zbyt słaby zapach nie przyniesie spodziewanego efektu, natomiast zbyt intensywny jest w złym guście. Najrozsądniej jest poperfumować te miejsca, na których zapach będzie się utrzymywał znacznie dłużej. Te miejsca to: nadgarstki i kark. Warto też rozpylić „chmurkę” zapachu przed sobą, a następnie w nią wejść. Dzięki temu woń będzie idealnie, równomiernie rozprowadzona po najważniejszych częściach ciała.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj