Szczupła sylwetka w każdym wieku

Szczupła sylwetka jest marzeniem większości kobiet, niezależnie od ich wieku.

szczupła sylwetka jak osiągnąć

Szczupła sylwetka, będąca marzeniem większości kobiet, niezależnie od ich wieku, powinna być przede wszystkim również zdrowa.

Swoje nawyki żywieniowe zaczynamy jednak kształtować dopiero wtedy, gdy wchodzimy w dorosłość – wcześniej zwykle jesteśmy zdani na wiedzę i niewiedzę naszych rodziców na temat zdrowych posiłków. Modyfikacje swojej diety można jednak wprowadzać w każdym czasie – najważniejsze, by odbywały się one w rozsądnym wydaniu.

Dla dwudziestolatek

W okresie, gdy życie nabiera zawrotnego tempa – studia, pierwsza praca, pierwsze poważne związki – zbilansowana dieta schodzić zaczyna na dalszy plan. Tymczasem warto wdrożyć kilka porad, dzięki którym sylwetka zbliży się do wymarzonej, a jednocześnie nie ucierpi nasze zdrowie.

Podstawą jest regularność posiłków, od której zależeć będzie sprawny metabolizm i uniknięcie trawiennych dolegliwości. Warto również czytać etykiety produktów spożywczych i wybierać te, które zawierają w sobie jak najmniej substancji sztucznych, a także są jak najsłabiej przetworzone. Produkty dietetyczne i „light” bardzo często są nieskuteczne, ponieważ wzbogacane są sztucznymi aromatami. Istotne jest nawodnienie organizmu – pozytywnie na zdrowie wpłynie picie co najmniej ośmiu szklanek wody dziennie. Jeśli dodatkowo stosowana jest antykoncepcja hormonalna, organizm narażony jest na wahania wagi oraz niedobory witamin i minerałów. W takiej sytuacji warto zadbać o odpowiednią suplementację – np. zastosować środek Harmonella, który wspomoże zachowanie równowagi organizmu.

Dla trzydziestolatek

W tej dekadzie życia ciało rocznie traci około 1% mięśniowej tkanki, a także zmniejsza się gęstość kości. W diecie i stylu życia warto więc pamiętać o odpowiedniej suplementacji witamin i minerałów, jak też o regularnej dawce aktywności fizycznej, które pozwolą utrzymać ciało i nastrój w dobrym stanie. W przypadku przyrastającej masy ciała należy zweryfikować swój jadłospis oraz dodać do swojego dnia więcej ruchu – powinno to znacznie pomóc w utrzymaniu szczupłej sylwetki.

W trakcie ciąży (lub jej planowania) warto szczególnie zadbać o zdrową dietę oraz właściwy poziom witamin z grupy B w organizmie, a przede wszystkim o odpowiednie stężenie kwasu foliowego (witamina B9).

Dla czterdziestolatek

W tym wieku traci się nawet 10% masy mięśniowej, a ciało spala około 100 kalorii mniej w ciągu dnia niż jeszcze dziesięć lat wcześniej. Zachowanie idealnej sylwetki wymaga więc nieco więcej poświęceń. Przede wszystkim warto postawić sobie realne cele i w zależności od poziomu zadowolenia ze swojej sylwetki, przeanalizować swój jadłospis i zmodyfikować część składników, wybierając ich zdrowsze odpowiedniki (np. pieczywo razowe zamiast pszennego). Szczególnie istotny jest ruch, poprawiający stan zdrowia, kondycję i samopoczucie. Metabolizm można również dodatkowo wspierać odpowiednimi suplementami, zawierającymi chrom.

Dla kobiet 50+

Zmagania z objawami klimakterium nie sprzyjają zdrowemu odżywianiu się. Warto mimo wszystko zmniejszyć kaloryczność swoich posiłków oraz pić dodatkową szklankę wody. Szczególnie istotna jest większa niż wcześniej podaż błonnika, który wspomaga procesy trawienne. Nie można zapominać o aktywności fizycznej, chociażby pod postacią spacerów czy nordic walking, a na samopoczucie wpłyną pozytywnie także odpowiednie suplementy diety, zawierające witaminy z grupy B.

Materiał został przygotowany przez Harmonella
www.harmonella.info

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza Katrihnn wtorek, 09 styczeń 2018 15:59 napisane przez Katrihnn

    Probowałam majtek modelujących ale to i tak gdzieś wypłynie. Trzeba się po prostu za siebie wziąć, i zrobić coś dla siebie. Zaczynam swoją przygodę z treningiem 36 minut w łomiankach. Powoli zaczynam widzieć efekty tej przygody

Skomentuj