Organizacja ślubu i wesela – praktyczny poradnik dla narzeczonych

Organizacja ślubu i wesela wymaga podjęcia szeregu ważnych decyzji. Jak przygotować się do najważniejszej w Waszym życiu uroczystości?

ślub wesele przygotowania do ślubu przygotowania do wesela suknia ślubna dieta chudnięcie Panna Młoda porady inspiracje

Zaręczyny przyjęte, wstępna lista gości gotowa, ogólny zarys uroczystości ślubnych i weselnych zaczyna już kiełkować w Waszych głowach, więc nadeszła pora, aby wcielić ślubne plany w życie.

Po pierwsze: ustalcie i zarezerwujcie termin ślubu

Terminy, terminy i jeszcze raz terminy. Na samym początku ślubnych przygotowań, musicie zastanowić się nad wyborem daty ślubu i udać się do księdza lub USC oraz lokalu, w którym chcecie urządzić wesele, aby ustalić wszystkie szczegóły uroczystości. Nie możecie odkładać załatwienia ważnych spraw na ostatnią chwilę – w niektórych miastach termin ślubu i salę weselną trzeba rezerwować nawet kilka lat wcześniej! Pamiętajcie też o wyborze fotografa ślubnego oraz zespołu weselnego.

Po drugie: przygotujcie oprawę swojego ślubu

Po ustaleniu daty ślubu przychodzi czas na spokojne ustalenie szczegółów uroczystości. Tutaj nie musicie się już tak śpieszyć. Na początek opracujcie ostateczną listę gości, przygotujcie zaproszenia ślubne, ustalcie menu i motyw przewodni wesela (o ile chcecie podążać za ślubną modą).

Sporo wcześniej warto też zadbać o wybór środka samochodu dla Pary Młodej,rezerwację hotelu dla gości weselnych oraz wybór strojów ślubnych. Nie zapomnijcie też o dekoracjach i upominkach dla gości oraz podróży poślubnej.

Pocieszeniem jest fakt, iż obecnie planowanie ślubu można znacznie ułatwić, wybierając firmę specjalizującą się w organizacji ślubów. Tak naprawdę macie wiele możliwości i jedynym, co Was ogranicza, jest ślubny budżet.

Po trzecie: wielkie przygotowania tuż przed uroczystością

Godzina, w której powiecie sobie sakramentalne TAK zbliża się wielkimi krokami? Gdy do ślubu pozostanie jedynie kilka tygodni, warto zadbać o szczegóły. Tutaj kilka rad dla przyszłej Panny Młodej, która w dniu ślubu będzie chciała wyglądać, jak prawdziwa księżniczka.

Jak zadbać o siebie przed ślubem? Okres przygotowań do ślubu i wesela to czas wielu stresów, dlatego warto zatroszczyć się o chwilę relaksu i na spokojnie pomyśleć o własnym wyglądzie. Masz kilka nadprogramowych kilogramów i martwisz się, czy Twoja suknia ślubna będzie dobrze leżeć?

Nie zamartwiaj się, tylko postaw na naturalne suplementy odchudzające np. tabletki Acai Berry 900, które w dobrej cenie kupisz tu. Dzięki działaniu jagód Acai nie tylko szybko pozbędziesz się zbędnych kilogramów, ale także poprawisz wygląd skóry i zyskasz niezbędną podczas ślubnych przygotowań energię do działania!

Na kilka tygodni przed ślubem pamiętaj też o zamówieniu bukietu ślubnego i kwiatów, które będą częścią dekoracji ślubnych.

Paznokcie hybrydowe do ślubu

ślub wesele paznokcie hybrydowe Panna Młoda stylizacja Panny Młodej paznokcie manicure pedicure inspiracje

Nie później, niż 2 tygodnie przed ślubem, wybierz się do kosmetyczki i fryzjera, aby dobrać fryzurę ślubną i przeprowadzić zabiegi pielęgnacyjne na skórę oraz włosy. Pamiętaj, że nigdy nie należy decydować się na zabiegi kosmetyczne i radykalne zmiany wyglądu na kilka dni przed ślubem!

Tuż przed uroczystością nie poddawaj się działaniu enzymatycznych peelingów, unikaj stosowania samoopalaczy oraz nowych kosmetyków, gdyż zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak, a przecież zależy Ci na nienagannym wyglądzie.

Jakie paznokcie na ślub

Na dzień lub dwa przed uroczystością możesz natomiast zadbać o wygląd swoich dłoni i zdecydować się na stylizację paznokci, która będzie pasowała do Twojej sukni ślubnej.Modne inspiracje na paznokcie ślubne znajdziesz tu.

Teraz już tylko pozostaje odliczanie godzin do Waszej uroczystości. Pamiętajcie, że ten dzień należy tylko do Was i nie warto tracić czasu na niepotrzebne nerwy. Nawet jeżeli coś poszło nie tak i czujecie, że nie panujecie nad wszystkim, nie załamujcie się! Cieszcie się swoim wielkim dniem i pamiętajcie, że ślub to jedynie początek Waszej nowej drogi życia!

 

Tekst i zdjęcia: Medicot.pl
www.medicot.pl

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj