Łupież tłusty/łojotokowy - jak z nim walczyć?

Wielu z nas dotyczy problem łupieżu. Szacuje się, że to już jedna trzecia populacji. Niestety pojawia się niezależnie od tego czy zachowujemy higienę skóry głowy. Przyczyną – niezależnie od tego czy naszą dolegliwością jest łupież tłusty czy suchy – jest nadmierne wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe. Prowadzi to do proliferacji dużych kolonii naturalnych drożdży na skórze głowy. Jeśli tworzą duże skupiska, podrażniają i osłabiają barierę skórną. W efekcie, skóra głowy jest wrażliwa i łuszczy się, a następnie pojawia się łupież.

jak poradzić sobi z łupieżem łojotokowym

Wiele osób próbuje wyeliminować łupież tłusty (czyli łojotokowy) intensywnie i często myjąc włosy. Niestety to duży błąd. Prowadzi on do tego, że skóra staje się jeszcze wrażliwsza i produkuje więcej łoju. Równie problematyczne jest stosowanie wielu chemicznych odżywek i szamponów, które mają nam pomóc uleczyć łupież tłusty. Dlatego wymyślenie własnego szamponu z podrażniającymi i często uczulającymi olejkami eterycznymi nie jest dobrym pomysłem. Lepiej skorzystać z gotowych produktów dostępnych w aptece.

Jednym z takich produktów jest szampon przeciwłupieżowy Dercos Vichy, przeznaczony dla skóry wrażliwej. Ten szampon przeciwłupieżowy może służyć zarówno mężczyznom jak i kobietom. Dercos Vichy działa również przeciw podrażnieniom. Nie tylko usuwa więc łupież ale też koi wrażliwą skórę głowy. Dzięki opracowanej w Laboratoriach Vichy formule nie zawierającej siarczanów, Dercos Vichy łagodnie pielęgnuje włosy, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo włókien i skóry. Piroctore Olamina, wybrany przez dermatologów składnik aktywny przeciwko łupieżowi, nie tylko redukuje proliferację drożdży Malassezia ale też redukuje systemy wymiany, które są potrzebne do ich wzrostu. W ten sposób redukuje łupież tłusty. Również zawarty w Dercos bisabolol, służy kojeniu nieprzyjemnych odczuć związanych z podrażnieniem wrażliwej skóry głowy – naturalnie występuje w rumianku. Szampon przeciwłupieżowy Dercos Vichy sprawia, że włosy stają się jedwabiste, miękkie w dotyku i lśnią pełnym blaskiem. Efekty można zauważyć już po pierwszej aplikacji. Co więcej, Dercos Vichy sprawia, że łupież łojotokowy nie powraca nawet sześć tygodni po zakończeniu kuracji.

Istotną kwestią jest fakt, że szampon przeciwłupieżowy Dercos Vichy jest produktem całkowicie naturalnym. Nie zawiera parabenów, sztucznych barwników ani siarczanów, jest także hipoalergiczny. Ta łagodna formuła przeznaczona jest specjalnie dla wrażliwej skóry głowy. Przed rozpoczęciem stosowania, zmagający się z łupieżem często mają rozwarstwione komórki skóry. Już po czterotygodniowej kuracji ten problem znika. Dercos Vichy jest też prosty w użytkowaniu: stosuje się go jak zwykły szampon.

Kurację łupieżu tłustego szamponem przeciwłupieżowym Dercos Vichy warto wzmocnić domowymi sposobami. Przede wszystkim, unikać częstego szorowania głowy z intensywnym pocieraniem – wystarczy myć włosy raz na dwa dni. Kiedy uzyskamy jednolitą, grubą pianę, trzeba umyć nasadę włosów – bez pocierania. Dzięki temu, rozprowadzamy także szampon równomiernie – to istotne szczególnie w przypadku długich włosów. Nasada włosów zostaje oczyszczona z łoju i drożdży, co wzmacnia skórę głowy i czyni ją bardziej odporną na podrażnienia. Warto także pamiętać o używaniu jedynie chłodnego powietrza do suszenia i letniej wody do mycia włosów.  Ciepło bowiem stymuluje gruczoły łojowe do pracy. Nie powinno się także zbyt często dotykać włosów i pamiętać o preparacie o neutralnym pH, który pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową. Takim produktem jest szampon przeciwłupieżowy Dercos Vichy, wyposażony w całą gamę składników aktywnych, które leczą łupież łojotokowy: dwusiarczek selenu, pirokton olaminy, ceramidy, kwas salicylowy, selen, cynk czy witamina PP. Te składniki wspomagają intensywne leczenie łupieżu tłustego i przywracają wrażliwej skórze głowy homeostazę. Warto pamiętać: łupież da się wyeliminować!

Tekst i zdjęcia: Vichy
www.vichy.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj