Metamorfoza Panny Młodej - typ urody Jesień

Cechami charakterystycznymi dla jesiennej urody są przede wszystkim rudości oraz brązy. Cera z reguły śniada albo blada, często oprószona pięknymi piegami. Oczy brązowe, piwne, zielone, a nawet niebieskie.

Włosy od mysiego blondu i rudych, po ciemnobrązowe, jednak zawsze z dodatkiem ciepłego blasku.

Dominika ma ładne gęste, rude włosy sięgające za ramiona dzięki czemu mogłam spokojnie poszaleć z upięciem.

Zdecydowałam się tutaj na luźną, ale elegancką fryzurę, trochę inspirowaną stylem retro jaki obecnie króluje wśród stylizacji pań.

W przypadku naszej modelki upięcie powinno odsłonić całą szyję, aby ją optycznie wydłużyć. Włosy na czubku głowy oraz grzywkę uniosłam modelując odpowiednio i lekko tapirując co dodatkowo wyciągnęło twarz i szyję.

 

 

W makijażu podkreślając te niesamowite atuty jesiennej urody skupiłam się głównie na kolorach.

Zależało mi, aby wyglądała zarówno świeżo
i promiennie, jak również elegancko
i czarująco.

Poza dobraniem odpowiedniego podkładu użyłam bardzo delikatnego bronzera, którym wymodelowałam okrągłą, dziewczęcą twarz modelki. Taki trik pozwolił na optyczne wysmuklenie policzków, co sprawiło że twarz stała się bardziej owalna i kobieca.

Oczy zarysowałam ciemną czekoladą cieniując zewnętrzne kąciki ku górze, aby stały się uwodzicielskie i zmysłowe. Muśnięcie brzoskwiniowym cieniem tuż nad ruchomą powieką oraz na policzkach sprawiło, że twarz stała się bardziej promienna i lekka. Jeszcze tylko delikatne różowo-brzoskwiniowe usta i starannie wytuszowane rzęsy i nasza Pani Jesień może lśnić na uroczystym balu.

Podziwiajcie efekty :)


Tekst: Magdalena Moniczewska
www.magdamoniczewska.blogspot.com

 Zdjecia: Piotr Werner / www.piotrwerner.pl
Biżuteria: Anima / www.anima.krakow.pl
Modelka: Dominika
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj