Dobór makijażu do typu urody - 4 Pory Roku – Jesień

Dziś prezentujemy Wam charakterystykę typu urody kobiety, dla której najodpowiedniejszy będzie makijaż odpowiadający barwom jesieni.

Sprawdź, jakim typem urody jesteś. Taka analiza, ułatwi Ci dobór odpowiednich dla Ciebie kolorów makijażu nie tylko w dniu ślubu, ale i na co dzień.

Podstawowy podział barw zwany inaczej grupami poszczególnych pór roku, został stworzony w celu lepszej i bardziej obrazowej komunikacji. Charakter każdego koloru, mimo istnienia pewnych cech wspólnych z innymi barwami, określany jest zawsze za pomocą cech wtórnych. Są nimi indywidualne cechy każdego koloru.

Barwy w makijażu możemy podzielić na cztery podstawowe grupy:

1. barwy ciepłe - czyste - wiosna

2. barwy zimne -przytłumione - lato

3. barwy ciepłe -przytłumione - jesień

4. barwy zimne -czyste - zima


JESIEŃ

• CERA

Charakterystyczna jest ciepła, intensywnie złocista tonacja. Dotyczy to wszystkich jesieni bez względu na to czy ich cera jest blado-przezroczysta, brzoskwiniowa, oliwkowa czy złocisto-beżowa. Drugą charakterystyczną cechą są piegi w ciepłym intensywnym rudym bądź złocisto-beżowym kolorze.

• OCZY

Kolor jest bardzo nasycony i intensywny, najczęściej brązowy lub zielony. Na tęczówce widoczne są pojedyncze złote, brązowe lub czarne plamki. Charakterystyczna jest również bardzo gęsta linia rzęs, choć często są one nie widoczne z powodu jasnego koloru.

• WŁOSY

Typowym kolorem jest rudy, począwszy od rudawego blond, przez marchewkę, miedziany po kasztanowy i złotobrązowy. Charakterystyczne są złote refleksy. Włosy jesieni zazwyczaj są gęste i bardzo bujne.

• BRWI

Zazwyczaj gęste o nieregularnym kształcie.

• KOLORY

Jesieniom pasują wszystkie kolory ziemi ze złocistymi refleksami, głębokie, intensywne i bardzo nasycone: ecru, stare złoto, rdzawa czerwień, pomarańcz, miedz, khaki, oliwka, złocista zieleń, heban, ciemna brzoskwinia, zloty beż.

• MAKIJAŻ

Może być intensywny. Podkłady powinny być półprzezroczyste, tak by nie zakrywały piegów. Muszą być w cieplej tonacji z odcieniem brązu, żółci lub beżu. Zaleca się także stosowanie złotych rozświetlaczy do cery. Róż najlepiej, jeśli jest w kolorze ceglanej pomarańczy, brzoskwini lub brązu. Cienie i kredki do oczu powinny być w kolorach opalizujących i intensywnych. Pomadki bardzo efektownie wyglądają kolory czerwone, beżowe i jasne brązy, ale zawsze nasycone złotymi pigmentami.

• DODATKI

Wszelkiego rodzaju zestawienia mogą dawać wrażenie ciężkości, mogą tu dominować elementy duże i wyraziste.

Autorką makijaży i opisów jest Wioletta Uzarowicz, foto: Bartek Wardziak

Zapraszamy serdecznie na www.glazel.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj