Przygotowanie cery przed ślubem. Jakie zabiegi pozwolą utrwalić makijaż ślubny?

W tym wyjątkowym dniu nasza skóra musi wyglądać niezwykle zdrowo i promiennie. Ważne, by struktura skóry była jednolita, bez jakiejkolwiek suchości i nadmiernego rogowacenia, ponieważ pomoże to utrwalić makijaż na wiele godzin.

 

Dlatego też przygotowania naszej cery do ślubu powinny rozpocząć się od dokładnej eksfoliacji wykonanej w serii. Zaproponować można 4-6 zabiegów pielęgnacyjnych połączonych z 50% kwasem migdałowym lub ferulowym. Zabieg ten w bezpieczny i kontrolowany sposób zlikwiduje martwe komórki naskórka oraz efektywnie zregeneruje i nawilży skórę.
Taką kurację najlepiej rozpocząć 4-8 tyg. przed planowaną ceremonią.

Bezpośrednio przed ślubem korzystnie jest wykonać mniej inwazyjne zabiegi, które ostatecznie pozwolą zapobiec odwodnieniu oraz rozjaśnią cerę. Można poddać się peelingowi kawitacyjnemu w połączeniu z witaminą C, kwasem hialuronowym czy też regenerującymi aminokwasami. Zabieg można zakończyć maską rewitalizacyjną kremową lub algową. W przeddzień tego wyjątkowego dnia należy wykonać dokładny peeling, by ułatwić związanie się kosmetyków wykorzystanych w makijażu ze skórą.

Tak przygotowana gładka oraz nawilżona skóra bezproblemowo utrzyma ślubny make-up do białego rana.

Tekst i zdjęcia: Bali Beauty House, Kraków
www.balibeautyhouse.com


Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj