Fluorescencyjne kolory w makijażu

Coraz częściej spotykamy się z określeniem neonowego, mocnego makijażu, który zaczyna otaczać nas zarówno w prasie, telewizji i Internecie.

Ostatnio kobiety zachwycały się makijażem Moniki Brodki, która zastosowała na sobie dość odważne i kontrowersyjne kosmetyki z właściwościami fluoroscencyjnym. Jednak warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytaniem, czym tak naprawdę jest owa fluorescencyjność? Najprościej możemy powiedzieć, że proces fluorescencji polega na pobudzaniu cząsteczek atomów, które pod wpływem światła są widoczne i odznaczają się bardziej niż inne kolory, dlatego bardzo często proces ten nazywany jest przez laików neonkami, żarówą. Kto z nas nie spotkał się na ulicy z kolorem orange czy chociażby ostrej zieleni? Kiedyś kolory takie poddawane były ostrej krytyce. Natomiast czasy się zmieniają i podejście do nowości i odważnych makijaży także.

Wśród kosmetyków fluorescencyjnych znaleźć możemy między innymi: lakiery do włosów i paznokci, pomadki oraz cienie do powiek. Śmiało możemy zamówić je z firmy Golden Rose, aby przede wszystkim wypróbować coś nowego i sprawdzić jak zrobić taki makijaż.

Jak to zrobić, by nie przesadzić?

Nadchodząca wiosna zachęca nas do eksperymentów makijażowych. Dlatego, malując oczy, możemy sięgnąć do energetyzujących kolorów. Natomiast, zanim zaczniemy szaleć, warto zwrócić uwagę na parę ważnych szczegółów:

1. Przede wszystkim, najpierw musimy przygotować naszą twarz nakładając na nią bazę, czyli podkład, który zakryje niedoskonałości, ale nie przyciemni naszej skóry.
2. Następnie, powinniśmy zaaplikować na swoją cerę puder mineralny, który dobrze wyrówna koloryt naszej cery.
3. Później nakładamy róż, najlepiej by był z dodatkiem brokatu, co pozwoli naszej cerze wyglądać świeżo i zdrowo.
4. Warto zwrócić uwagę jakie posiadamy oczy, gdyż to do nich będziemy dobierać kolory cieni do powiek. Jeśli natura obdarzyła nas oczami brązowymi, zielonymi lub czarnymi powinnyśmy wypróbować wszelkie turkusy, zielenie oraz intensywne odcienie niebieskiego. Natomiast jasne oczy lepiej będą prezentować się w kolorach pastelowych. Warto przy tym typie makijażu postawić również na kontrast np: do zielonych oczu, nałóżmy sobie niebieskie cienie.
5. Na samym końcu możemy wytuszować sobie oczy czarną maskarą i zastosować neonową pomadkę lub wybrać wariant mniej ostentacyjny i postawić na klasyczny bezbarwny bądź delikatnie różowy błyszczyk.

Natomiast, wszystko zależy od naszej odwagi dlatego możemy pomalować oko wybranym odcieniem fluo, nakładając go na całą górną powiekę. Jednak jeśli wolimy delikatniejszą wersję, możemy wtedy nałożyć jedynie cienką kreskę na górną powiekę. Pamiętać jedynie musimy o tym, że jaskrawe kolory uwielbiają klasyczną czerń i inspirowały już kobiety w latach 80-tych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj