Co zrobić by makijaż ślubny był trwały w upalne dni lata? Złote rady eksperta

Tegoroczne lato serwuje nam niespotykane od lat wysokie temperatury. Jak sprawić, by makijaż w dniu ślubu był idealny przez cały dzień i noc?

Zapytaliśmy eksperta z zakresu kosmetologii i makijażu - Elżbietę Jaśkowską.

makijaż ślubnyMakijaż ślubny i zdjęcia - Elżbieta Jaśkowska

1. Jak przygotować twarz pod makijaż ślubny?

Bardzo ważną kwestią dotycząca makijażu ślubnego, jest odpowiednie przygotowanie skóry. W zależności od ewentualnych jej problemów warto nawet kilka miesięcy wcześniej zadbać o konsultację z kosmetologiem lub jeśli jest taka potrzeba lekarzem dermatologiem. To jakie będą potrzebne zabiegi lub leczenie, zadecyduje taki własne specjalista. Nigdy nie powinno się zostawiać takich decyzji na ostatnią chwilę. Trzeba pamiętać, że skóra potrzebuje czasu na regenerację, a na pewno nikt nie chce mieć gorszej kondycji skóry w dniu ślubu niż była wcześniej. Grunt to rozsądek. Czasem niewiele potrzeba, aby skóra nabrała blasku i świeżości.

Żeby makijaż wyglądał dobrze przez cały dzień i noc skóra nie może być przesuszona, bo podkład zawsze będzie wyglądał nie za dobrze i gorzej się trzymał. Przed ślubem nawilżamy skórę i dbamy o jej delikatne złuszczenie. 

Aby makijaż wyglądał idealnie przez cały dzień należy unikać ciężkich kosmetyków, które obciążają skórę. Ilość nakładanych warstw kosmetyków powinna być dostosowana do potrzeby przykrycia defektów skóry, bo nadmiar kosmetyków potrafi bardziej przykuć uwagę niż sam problem. 

2. Czego oczekiwać od makijażysty?

Dobry makijażysta to doświadczenie i profesjonalizm, który potrafi dopasować makijaż do urody Panny Młodej, jej oczekiwań, a także jej nawyków w makijażu. Wizażysta będzie potrafił wytłumaczyć, dlaczego taki konkretnie makijaż proponuje lub wytłumaczy klientce, że ten ze zdjęcia kompletnie do niej nie pasuje. Często to kompromis, który musi nastąpić pomiędzy klientką a makijażystą :) Ważne, aby obie strony były zadowolone.

Wizażysta powinien posiadać kosmetyki profesjonalne, w pełnej kolorystyce, dopasowane do odpowiedniego tonu skóry, kosmetyki pielęgnacje, w tym kosmetyki do demakijażu, krem lub serum, odpowiednie bazy, utrwalacz do makijażu, cienie w pełnej kolorystyce, a także szereg innych kosmetyków, które mogą okazać się niezbędne podczas wykonywania makijażu. Nawet jeśli klientka wykona makijaż próbny i na nim zdecyduje się neutralną szminkę, to nie znaczy że w dniu ślubu makijażysta nie powinien mieć w kufrze czerwonej szminki? A co, jeśli klientka w ostatniej chwili zdecyduje że właśnie taka chce szminkę?

makijaż ślubnyMakijaż ślubny i zdjęcia - Elżbieta Jaśkowska

Jak postępować po wyjściu od makijażysty, by makijaż ślubny przetrwał bez skazy do rana?

Po wyjściu od makijażysty nie powinno się dotykać twarzy, przecierać oczu, unikać zbyt częstych powitań i pocałunków, których nie brakuje w dniu ślubu :)

3 złote rady:

  • W dniu ślubu pamiętaj o nawilżeniu ust - pomadka nawilżająca, błyszczyk lub szminka
  • Miej przy sobie puder matujący lub bibułki
  • Reszta jest nieważna, dziś jesteś najpiękniejsza :)

Rad udzieliła: Elżbieta Jaśkowska - dyplomowany kosmetolog i makijażysta
www.elzbietajaskowska.pl

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj