Trendy Ślubne 2016 – fryzury i makijaż

Nikogo nie powinno dziwić, iż każda Panna Młoda chce w dniu ślubu wyglądać najlepiej, jak to tylko możliwe. Moda jest zmienna jak każda kobieta, zatem jeśli któraś z Was, planuje Ten Najważniejszy Dzień, zapraszamy do zapoznania się z przeglądem ślubnych trendów na rok 2016, tym razem, skupimy się na fryzurach oraz makijażu. 

Fryzury ślubne 2016 - trendy

Rozważna czy romantyczna?

Styliści mody ślubnej przemówili – w tym sezonie, zdecydowanie romantyczna! Modne od kilku sezonów warkocze wciąż piastują wysokie miejsce na liście najbardziej pożądanych stylizacji ślubnych. Niedbale zaplecione, z kilkoma luźnymi pasmami przy twarzy nadają stylizacji lekkości i nieco bohemy. Sploty francuskie, duńskie, czy też okalające głowę niczym korona „warkocze mleczarki” są zdecydowanym hitem tego sezonu. Dodatki takie, jak kwiaty oraz opaski z motywem roślinnym z powodzeniem się sprawdzą jako uzupełnienie całej stylizacji.

fryzury slubne 2016Wykonanie fryzur - Anya, Bali Beauty House
Zdjęcia - Namysław Tomaka

Również bardziej rozważne Panny Młode odnajdą się w tegorocznych trendach. Gładko zaczesane, upięte w kok włosy często pojawiały się na tegorocznych wybiegach oraz pokazach stylizacji ślubnych. Odchodzimy od ciężkich grzywek opadających na oczy na rzecz przedziałku pośrodku głowy oraz włosów zaczesanych do tyłu. Koki w stylu primabaleriny, szykowne chignon, czy też upięcia stworzone na bazie warkoczy są świetnym pomysłem dla Panien Młodych chcących odsłonić smukłą szyję, bądź pokazać głęboki dekolt sukni na plecach, jednocześnie będąc dobrym punktem zaczepienia welonu.

fryzury slubne 2016Wykonanie fryzur - Anya, Bali Beauty House
Zdjęcia - Anna Cupczyńska
fryzury slubne 2016Fryzura - Anna Kieszek
Zdjęcie - Marcin Romański
fryzury slubne 2016Wykonanie fryzury - Justyna Mikuła, Nowa Fala
Zdjęcie - Marcin Romański

Fale i loki

Długie, rozpuszczone i falujące włosy są symbolem kobiecości i wdzięku, zatem nikogo nie powinno dziwić, iż Panny Młode w dniu ślubu bardzo często decydują się na takie rozwiązanie. W tym sezonie zarówno fale, jak i loki są równie atrakcyjnym pomysłem, natomiast w przypadku loków, pasma włosów zakręcamy na lokówkę o jak najszerszej końcówce - odchodzimy od mocnego, spiralnego krętu na rzecz luźnych loków w stylu starego Hollywood. Zamiast welonu, decydujemy się na wianki ze świeżych kwiatów - ich rodzaj dobieramy do naszej karnacji, koloru włosów oraz oczu, co dodatkowo podkreśli charakter całej stylizacji.

fryzury slubne 2016Wykonanie fryzury - Anya, Bali Beauty House
Zdjęcia - Black Tree Studio
fryzury slubne 2016Wykonanie fryzury ślubnej - Anya, Bali Beauty House
Zdjęcia - Atelier Pryzmat

Makijaż ślubny 2016 - trendy

Sezon 2016 tchnie świeżością zarówno w kwestii fryzur, jak i makijażu. Tegoroczne Panny Młode powinny stawiać na lekkość oraz umiar w makijażu. Modne rok temu konturowanie twarzy zastępuje strobbing – umiejętnie położony rozświetlacz w różnych partiach twarzy sprawia, że cera wręcz promienieje. Makijaż oczu staje się delikatny, a jego paleta jest zbieżna z kolorami roku 2016 wybranymi przez Pantone – poruszamy się w odcieniach pasteli oraz kolorach ziemi. Makijaż pin-up, z mocno podkreślonymi ustami i kocimi kreskami na oczach zostawiamy sobie na inne okazje – w dniu ślubu stawiamy na świeżość, lekkość i minimalizm. 

makijaż ślubny 2016Makijaż - Patrycja Nowacka, The Messy Head Hospital
Zdjęcie - Namysław Tomaka
makijaż ślubny 2016Makijaż - Luiza Borkowska make up&hair 
Zdjęcie - Black Tree Studio

 Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj