Próbna fryzura i makijaż ślubny? O tym nie możesz zapomnieć!

Większość Panien Młodych decyduje się na wykonanie próbnego makijażu i fryzury, aby przekonać się, czy wybrana opcja się sprawdzi, często próby nie kończą się tylko na jednorazowej wycieczce do salonu piękności. Przygotowaliśmy dla Was 9 cennych porad, które pomogą Wam w przygotowaniach.

Zdjęcie - Namysław Tomaka

1. Co w trawie piszczy - przygotuj propozycje makijażu ślubnego

Na pewno wielokrotnie przeglądałaś już przykładowe fryzury i makijaże w magazynach ślubnych, zdjęciach z pokazów mody, czy też oceniałaś stylizacje swoich przyjaciółek, które ślub mają już za sobą. Wiesz zatem, co Ci się podoba, a co budzi Twoje mieszane uczucia, znasz także samą siebie i jesteś w stanie określić, w jakim makijażu i fryzurze będziesz się dobrze czuła. Zanim udasz się do salonu, przygotuj sobie garść inspiracji – im trafniej zdefiniujesz swoje oczekiwania, tym lepiej dogadasz się ze swoją stylistką.

2. Zadbaj o kondycję cery przed ślubem

Jeśli czujesz, że Twoja cera wymaga oczyszczenia i odżywienia, odwiedź kosmetologa i zapytaj, z jakich zabiegów powinnaś skorzystać i kiedy je przeprowadzić, aby w dniu ślubu Twoja cera wyglądała na zdrową i świeżą. W przypadku cery problemowej, zainteresuj się zabiegami odpowiednio wcześniej – peelingi i zabiegi mocno ingerujące w strukturę skóry należy przeprowadzać w miesiącach zimowo-wiosennych.

3. Brwi wiatrem czesane

Brwi nadają wyrazu całej twarzy – niezależnie od tego, czy masz je gęste i grube, czy cienkie i delikatne, należy nadać im odpowiedni kształt. Warto zainwestować w odżywki do brwi i rzęs, które wzmocnią włoski, a dołączony do nich aplikator nie tylko ułatwi jej nakładanie, ale i pomoże w odpowiednim ich ułożeniu. Zanim przystąpisz do próbnego makijażu, zadbaj o ich odpowiedni kształt oraz gęstość – jeśli jakiś czas wcześniej przesadziłaś z pęsetą, czas działa na Twoją korzyść i nadmiernie wyskubane włoski zdążą odrosnąć do czasu Twojego ślubu.

4. W czym do ołtarza?

Zanim przystąpicie do prób ułożenia włosów, pokaż swojej fryzjerce, jak wygląda Twoja suknia. W zależności od rodzaju dekoltu oraz Twojej urody, fryzjerka pomoże Ci w dobraniu kilku odpowiednich uczesań, z których wybierzesz to, która najbardziej do Ciebie pasuje i dopełnia całą stylizację ślubną.

5. Kolor ma znaczenie

Wybierając się na próbny makijaż, ubierz się w kolory zbliżone do koloru Twojej sukni ślubnej. Dzięki temu makijażystka będzie w stanie dobrać odcienie makijażu, które podkreślą Twoje atuty i ukryją ewentualne mankamenty urody.

6. Co z welonem?

Zdecydowałaś, że założysz welon w dniu ślubu? Nie zapomnij powiedzieć o tym swojej fryzjerce i zabrać go ze sobą na wizytę. Tym samym będziecie mogły przećwiczyć kilka różnych przykładów fryzur i sprawdzić, gdzie należy wpiąć welon, aby najlepiej się prezentował.

7. Kwiaty we włosach

Jeżeli planujesz wpiąć we włosy żywe kwiaty, skonsultuj się ze swoim florystą. Kwiaty przeznaczone na taki cel powinny być odpowiednio odżywione i zabezpieczone, aby przetrwały w dobrym stanie całe wesele.

8. Przygotuj włosy

Umyj i wysusz włosy na wieczór przed wizytą u fryzjera i postaraj się nie obciążać ich zbytnio produktami do stylizacji. Włosy umyte dzień wcześniej są łatwiejsze w stylizacji niż te, które umyto tego samego dnia. Jeśli planujesz farbowanie, zadbaj o nie odpowiednio wcześniej – odwiedź fryzjera na kilka – kilkanaście dni przed planowanym ślubem, aby skorygować ewentualne błędy.

9. Daj sobie czas

Często zdarza się tak, że Panna Młoda nie jest w stanie zdecydować się na konkretną fryzurę i makijaż podczas pierwszej wizyty, zatem uwzględnij to w swoim planie działań przedślubnych. Nie denerwuj się, daj sobie czas, sfotografuj każdą proponowaną fryzurę i wykonany makijaż, aby zastanowić się w spokoju nad nimi lub omówić je ze swoją mamą/siostrą/druhną/przyjaciółką. To Twój najważniejszy dzień i powinnaś czuć się najpiękniejszą kobietą na ziemi.

To nasze porady, mamy nadzieję, że dzięki nim przeżyjecie czas przygotowań w sposób bezstresowy i radosny, wspominając okres planowania Waszego wesela z uśmiechem na ustach.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj