Weselne gafy urodowe – 5 najczęstszych błędów weselnych i jak ich uniknąć

Twój Wielki Dzień zbliża się coraz większymi krokami. Wydaje Ci się, że masz już wszystko pod kontrolą, ale czy na pewno? Aby uniknąć nawet najmniejszych wpadek weselnych, zapraszamy do zapoznania się z 5 najczęstszymi wpadkami oraz naszymi radami, jak ich uniknąć. Miłego czytania!

Zdjęcie - Piotr Werner

Wpadka nr 1 – Twój makijaż ślubny nie jest wodoodporny

Ok, tej części chyba nie musimy tłumaczyć? ;) Dzień ślubu i wesela to mnóstwo wzruszeń, łez, uścisków i pocałunków, do tego całonocne tańce i przynajmniej kilka dań do skonsumowania, dlatego Twój makijaż musi być co najmniej trwały, a co za tym idzie - powinien być wykonany tylko wodoodpornymi kosmetykami.
Rada: Nie zapomnij o użyciu tak zwanego fixera, który dodatkowo utrwali Twój makijaż - nie pożałujesz!

Wpadka nr 2 – Sztuczna opalenizna rodem z solarium

Niezależnie od tego, czy będzie to kilka wizyt w solarium, czy szybkie opalanie natryskowe, mówimy im zdecydowane NIE! Przecież nie chcesz zgrzytać zębami z nerwów, ilekroć zaglądniesz do swojego albumu ślubnego? :)
Rada: Jeśli jest już za późno i skorzystałaś z opalania natryskowego lub użyłaś samoopalacza, a na Twoim ciele są widoczne smugi lub plamy, spokojnie! Jeszcze nie wszystko stracone! W miseczce wymieszaj sok wyciśnięty z jednej cytryny z kilkoma łyżeczkami proszku do pieczenia i użyj tej mieszanki pod prysznicem tak, jak zwykle używasz żelu pod prysznic. Nie zapomnij użyć balsamu nawilżającego po tej mieszance!

Wpadka nr 3 - Przesada w makijażu ślubnym

Pamiętaj, że czasami mniej znaczy więcej i ta zasada obowiązuje również w dniu Twojego ślubu. Jeśli lubisz mocny makijaż, to postaw na zaakcentowane oczy lub usta w intensywnym kolorze – ale nigdy jedno i drugie.
Rada: W makijażu ślubnym chodzi głównie o podkreślenie naturalnego piękna, a nie ukrycie go pod warstwą tapety.Przecież nie chcesz odwracać uwagi Twoich gości od przepięknej, wymarzonej sukni, którą wybrałaś na Ten Dzień? :)

Wpadka nr 4 - Za mało lakieru do włosów

Boisz się efektu posklejanych włosów, dlatego zmniejszyłaś ilość lakieru? Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Twoja fryzura musi przetrwać w stanie nienaruszonym godziny tańców i swawoli, dlatego musisz ją odpowiednio zabezpieczyć.
Rada: Zabierz ze sobą swój ekstra-mocny lakier i kiedy poczujesz, że Twoja fryzura potrzebuje lekkich poprawek, poproś swoją druhnę o okiełznanie niesfornych kosmyków.

Wpadka nr 5 – Rezygnacja z próbnego makijażu ślubnego

Jeśli zdecydowałaś się na zatrudnienie makijażystki, nie rezygnuj z próbnego makijażu! Nie odbieraj sobie możliwości spróbowania kilku wariantów, z których wybierzesz najlepszy. Pamiętaj, że w dniu Twojego ślubu możecie nie mieć czasu na sprawdzenie kilku looków.
Rada: Zamawiając makijażystkę upewnij się, że spotkacie się wcześniej na makijażu próbnym. Przygotuj się do spotkania i przejrzyj propozycję makijaży ślubnych, na pewno też wiesz, w jakim makijażu czujesz się najlepiej, a Twoja makijażystka pomoże Ci wybrać najlepszą opcję.

A teraz prosimy – weź nasze rady pod uwagę, dzięki nim nie popełnisz żadnej z powyższych gaf, a Twój dzień będzie taki, jaki powinien być – wyjątkowy i perfekcyjny! :)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj