Jak wybrać dobry zestaw pędzli do makijażu?

Bez względu na to czy jesteś miłośniczką codziennego makijażu, czy może wolisz malować się tylko od czasu do czasu - z pewnością przyda Ci się dobry zestaw pędzli do makijażu. Jak go wybrać? Zdecydować się na gotowy czy może skompletować samodzielnie? Postaramy się pomóc w wyborze akcesoriów idealnych.

makijaż makijaż ślubny akcesoria do makijażu pędzle do makijażu pędzle makeup inspiracje porady

Akcesoria do makijażu

Podstawowy zestaw pędzli do makijażu warto mieć w swojej toaletce niezależnie od tego jak często wykonuje się pełny makijaż. Odpowiednio pielęgnowany i regularnie czyszczony może posłużyć przez dobrych kilka lat, nie ma więc ryzyka przeterminowania tak jak w przypadku kosmetyków. Do utrzymania higieny najlepszy będzie specjalny czyścik, który pozwala łatwo i szybko zmyć z włosia zalegające osady i resztki produktów.

Jaki zestaw pędzli na początek?

makijaż makijaż ślubny akcesoria do makijażu pędzle do makijażu pędzle makeup inspiracje porady

Na początek radzimy zaopatrzyć się w kilka podstawowych pędzli do:

  1. Aplikacji pudru - w zależności od tego czy lubisz nakładać grubszą warstwę czy tylko utrwalić wybrane partie skóry może mieć gęsto lub luźno ułożone włosie. Najbardziej praktyczny będzie taki w średnim rozmiarze lub podróżny kabuki.
  2. Podkładu - tu do wyboru są płaskie, języczkowe lub równo ścięte typu flat top. Oczywiście można je stosować na przemian z gąbką, aczkolwiek obydwa akcesoria mogą dawać nieco inne wykończenie na skórze.
  3. Konturowania - polecamy skośnie ścięty lub uniwersalny typu “jajeczko”, który świetnie sprawdzi się zarówno do nakładania bronzera, różu, jak i rozświetlacza.
  4. Aplikacji cieni do powiek - najlepszy będzie płaski, który pozwoli pokryć powiekę kolorem.
  5. Blendowania cieni - to najbardziej uniwersalny pędzel do makijażu oczu, który świetnie pozwala rozcierać granice między cieniami.
  6. Brwi/eyelinera - włosie powinno być tutaj dość zbite i ścięte pod skosem, aby pozwoliło na precyzyjne podkreślenie linii brwi i rysowanie kresek.

Komplet dla zaawansowanych

Zestaw pędzli do makijażu dla zaawansowanych będzie składał się z kilkunastu lub nawet więcej niż 20 elementów. Wiele z nich, np. pędzle do konturowania czy makijażu oczu, będą tu dostępne w kilku wersjach umożliwiających aplikację różnych produktów. Tak jak zostało wspomniane na początku, często jest to inwestycja na lata, więc warto zdecydować się na zakup profesjonalnej marki akcesoriów - np. LUSSONI by Tools For Beauty. Dużym atutem jest to, że do gotowych zestawów pędzli często dołączone jest specjalne etui ułatwiające ich przechowywanie i transport. Najlepiej, aby akcesoria nie stykały się z innymi gadżetami lub kosmetykami, ponieważ istnieje wtedy ryzyko ich brudzenia się i kumulowania bakterii. W domu warto więc przechowywać je właśnie w etui, ewentualnie w tubie lub kubeczku.

Włosie naturalne czy syntetyczne?

makijaż makijaż ślubny akcesoria do makijażu pędzle do makijażu pędzle makeup inspiracje porady

Wybierając zestaw pędzli do makijażu z pewnością będziesz zastanawiać się czy lepsze są te z naturalnym czy syntetycznym włosiem. Jeśli szukasz wegańskich akcesoriów sprawa jest prosta - syntetyczne włókna (najczęściej taklon) mają wiele zalet. Przede wszystkim są hipoalergiczne, więc są polecane dla wrażliwej cery skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych. Mają dość gładką powierzchnię, więc łatwo się je czyści. Włosie naturalne to najczęściej włókna kozy, sobola, wiewiórki lub kucyka. Są bardziej porowate, więc kosmetyki dobrze się do nich przyczepiają. W efekcie bardzo dobrze nakładają produkty o dużej pigmentacji (np. cienie do powiek, róże). Trzeba jednak pamiętać, że wymagają dokładniejszej pielęgnacji i mogą być nieco mniej trwałe niż włosie syntetyczne.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj