Podróż w najdalsze zakątki świata w Farmona Wellness&SPA w Krakowie

Harmonia Zmysłów

Zdolność odbierania bodźców zewnętrznych to wrodzony talent ciała, o który należy dbać. Na co dzień zapominamy o tym, jak ważny jest dla nas odpowiedni rozwój zmysłów, a dodatkowo wydaje nam się, że na odpoczynek przyjdzie jeszcze czas.

Tymczasem ciało trzeba uczyć smaków, zapachów i dotyku, bo to dzięki nim osiągamy wewnętrzną harmonię. Warto więc szukać miejsc, które nam o niej przypomną.

farmona spa masaże relaks

Jedność

Wzrok, słuch, smak, węch i dotyk – pięć podstawowych zmysłów i cała gama możliwości. Przyzwyczajenie do odbierania przez nas impulsów z otoczenia sprawia, że wszelkie bodźce powszednieją i wydaje nam się, że naszego ciała nic już nie zaskoczy. Próbujemy nowych potraw i okazuje się, że znamy już ich smak. Poznajemy nieznany wcześniej zapach i coś nam on przypomina. Oddajemy się w ręce masażysty i owszem – odprężamy się na chwilę, ale zaraz po niej wracamy do poprzedniego stanu napięcia. Wszystko dlatego, że pobudzamy pojedyncze zmysły, a jedno razowe wrażenia szybko mijają – ciało je zapomina.

Filozofią Farmona Wellness & SPA jest by przez ciało pielęgnować umysł. Oddziałując na wszystkie zmysły i angażując wszystkie talenty ciała prezentujemy holistyczne podejście do pielęgnacji i dbałości o jej wszechstronność. To nasza wartość i najważniejsze zadanie.

Bliskość

Hotel Farmona Business & SPA położony jest w cichej enklawie otoczonej zielenią i kwiatami. Pachnące rośliny okalają go ze wszech stron, co pozwala zapomnieć o sąsiedztwie miasta. Dyskretne oświetlenie podkreśla urok i czar, jakich doświadczają nasi goście na każdym kroku. Malownicze otoczenie, elegancja i bliskość z naturą sprawiają, że jeszcze przed przekroczeniem progu hotelu czujemy się jak w domu. Wielką rolę odgrywa tutaj park stuletnich dębów, który wspólnie z tajemniczymi alejkami zapewnia dyskrecję i najwyższą jakość wypoczynku. Cicha i malownicza okolica oraz przestronna łąka piknikowa tworzą nadzwyczajną atmosferę, o której nie sposób zapomnieć.

Równowaga

Dbamy o dobór materiałów, z których wykonaliśmy elementy wystroju, by całość tworzyła jedność opartą na naturalnych i ekologicznych komponentach. Meble i dekoracje SPA zostały wykonane nas specjalnie zamówienie przez artystów z wyspy Bali. Wnętrza mają uspokajać, łagodzić i leczyć, dlatego urządziliśmy je według zasad feng shui. Eteryczne olejki zaklinają powietrze i odprężają, a zapach świec i kadzideł skłania do chwili relaksu. Znany jest nam wpływ kształtów na otoczenie oraz znaczenie żywiołów i to im zadedykowaliśmy klimat tego miejsca. W Farmona Wellness & SPA ciało współgra z duszą na zasadzie równowagi, a przestrzeń pobudza i koi jednocześnie. Miłośnicy naturalnych terapii odnajdą tu wymarzony relaks i spokój.

Pamięć ciała

Sekret holistycznej pielęgnacji polega na traktowaniu ciała jako całości – należy zadbać o każdą jego część, sprawiedliwie zatroszczyć się o każdy fragment. Farmona Wellness & SPA zaskakuje nie tylko harmonijnym wyglądem, ale przede wszystkim tym, co dzieje się w środku: profesjonalni indonezyjscy terapeuci to mistrzowie unikatowych technik manualnych, którzy swoją sekretną wiedzę poznali na Bali – indonezyjskiej Wyspie Bogów. Tradycyjne azjatyckie rytuały piękna, naturalne składniki oraz magiczne właściwości orientalnych ziół i ekstraktów z egzotycznych roślin wzbudzają błogość i pozwalają ze spokojem oddać się ich działaniu.

Wizyta w Farmona Wellness & SPA to podróż w najdalsze zakątki świata. Tutejszy ekskluzywny program zabiegów został opracowany w Indonezji na wyłączność miejsca. Receptury i techniki stosowane w rytuałach liczą tysiące lat, przed wiekami dostępne były jedynie dla rodów królewskich. Ciało pamięta – wizyta w naszym SPA sprawia, że standardowe zabiegi pielęgnacyjne przestają wystarczać i chcemy tylko jednego: powrotu.

famona spa masaże

Odpoczynek duszy

Po zabiegach odprężających przychodzi czas na sen, który wzmacnia ich działanie i wieńczy proces regeneracyjny. Hotel Farmona Business & SPA stanowi kontynuację zbawiennego działania SPA – pokoje są tak zaaranżowane, by zgodnie współgrały z przestrzenią przeznaczoną do pielęgnacji. Naszym zamysłem było przedłużać ją w nieskończoność. Subtelne i eleganckie wnętrza, wysmakowany minimalizm, komfort, dyskretna opieka personelu i troska o niepowtarzalność spędzonej tu chwili to nie cechy, ale nasz sposób myślenia o wypoczynku. Zadbaliśmy o to, by każdy pokój aranżowany był indywidualnie, ale by tworzył spójną całość z pozostałymi wnętrzami. Stan wewnętrznej harmonii sprzyja owocnym negocjacjom – naszą klasę i jakość cenią liczni goście biznesowi, którzy wybierają to miejsce na konferencje i spotkania integracyjne na światowym poziomie.

Odpocznij. Zadbaj o swoje ciało i duszę i naucz je harmonii. Zanurz się w świecie zmysłów, który w Farmona Wellness & SPA pełen jest łagodzących woni i uśmierzających zabiegów. Wybierz się w tę podróż z nami.

Tekst i zdjęcia: Farmona Wellness & SPA
www.hotelfarmona.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj