Pielęgnacja cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Dowiedz się, jak dobrać odpowiednie kosmetyki dla swojego typu cery

Skóra tłusta, mieszana i trądzikowa - to trzy typy cery, które ze względu na łączącą je skłonność do nadmiernego przetłuszczania, bardzo łatwo ze sobą pomylić. Trzeba jednak zaznaczyć, że są to różne rodzaje skóry, które wymagają od nas innego sposobu pielęgnacji, a tym samym doboru kosmetyków o innych właściwościach. Jest to bardzo ważne, bowiem tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zawalczyć o widoczną poprawę kondycji swojej skóry. Podpowiadamy zatem, pod jakim względem dobierać kosmetyki do pielęgnacji cery tłustej, mieszanej oraz trądzikowej!

Cera tłusta - charakterystyka i pielęgnacja

Cera tłusta to przede wszystkim taki typ cery, który charakteryzuje się skłonnościami do nadmiernego przetłuszczania i błyszczenia, a także ziemistym kolorytem cery. W przypadku cery tłustej musimy szczególnie zadbać o właściwy dobór kosmetyków do codziennej pielęgnacji i oczyszczania, gdyż w wyniku niewłaściwego “traktowania” jest ona w stanie szybko przemienić się w cerę tłustą trądzikową, która wymaga nie tylko specjalnej pielęgnacji, ale też bardzo często leczenia pod kontrolą dermatologa.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji cery tłustej?

Osoby, które posiadają cerę tłustą powinny zadbać przede wszystkim o to, by w jak największym stopniu ograniczyć nadmierną produkcję sebum przez gruczoły łojowe. Pomocne w tym celu okażą się kosmetyki o właściwościach matujących, które zmniejszą skłonności skóry do przetłuszczania oraz błyszczenia, a przy tym zredukują ziemisty kolor cery, nadając jej promienności. Bardzo ważne jest to, by wybrany przez nas krem matujący czy tonik do cery tłustej posiadał skuteczny skład, ale jednocześnie był pozbawiony alkoholu, który wykazuje działanie drażniące i wysuszające skórę. Stojąc przed wyborem odpowiednich preparatów, szczególną uwagę warto zwrócić na kosmetyki do pielęgnacji cery tłustej Garnier, które doskonale radzą sobie z niedoskonałościami typowymi dla tego typu cery, zaś ich skład został opracowany w taki sposób, by z każdym dniem poprawiać kondycję cery tłustej.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Znacznie więcej problemów może sprawiać codzienna pielęgnacja cery trądzikowej, której poza nadmiernym przetłuszczaniem i błyszczeniem doskwiera również skłonność do powstawania wyprysków na twarzy. W tym przypadku powinniśmy zadbać o dobór takich kosmetyków, które nie tylko zredukują problem nadmiernego wydzielania sebum przez gruczoły łojowe, ale też skutecznie zlikwidują zmiany trądzikowe. Jeżeli są one niewielkie i zajmują małą powierzchnię twarzy, pomocne mogą okazać się preparaty z odpowiednią zawartością kwasów czy retinoidów. Jeśli jednak trądzik przybiera większe rozmiary i poważniejszą formę, najlepiej zgłosić się z nim do dermatologa, który zaproponuje nam właściwy i skuteczny sposób leczenia.

Pielęgnacja cery mieszanej

Cera mieszana jest uważana za jeden z trudniejszych w pielęgnacji typów cery. Wynika to przede wszystkim z jednoczesnych tendencji tego rodzaju skóry do przetłuszczania się w strefie T, jak i przesuszania na pozostałej powierzchni twarzy. Co więcej, skóra w okolicy policzków i oczu jest również bardzo często podatna na podrażnienia, dlatego przy wyborze odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji bardzo dużo uwagi należy zwrócić nie tylko na skuteczne połączenie właściwości nawilżających i matujących, ale też wyjątkowo łagodny skład. Doskonałym preparatem do codziennego oczyszczania cery mieszanej będzie płyn micelarny, którego składniki zostały dobrane w taki sposób, by dokładnie usuwać zanieczyszczenia ze skóry, a jednocześnie łagodzić powstałe na skórze podrażnienia.

Tekst i zdjęcia: Garnier
www.garnier.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj