Czym jest Coolsculpting?

Coolsculpting to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą raz na zawsze pozbyć się kilku zbędnych kilogramów i poprawić swoją sylwetkę. Profesjonalny zabieg coolsculptiongu, polega w dużym skrócie na usuwaniu nadmiaru tłuszczu i stopniowemu kształtowaniu sylwetki za pomocą niskiej temperatury.

 

pielęgnacja ciała odchudzanie odtłuszczanie przed ślubem weselem sylwetka fit

Medycyna estetyczna

W Polsce medycyna estetyczna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też na naszym rynku powstaje dużo profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, które oferują swoim klientom coraz więcej zaawansowanych zabiegów kosmetycznych. Ogromną furorę w ostatnim czasie, zrobiły właśnie specjalne urządzenia modelujące sylwetkę, poprzez wymrażanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Profesjonalny coolsculpting zapewnia ubytek tkanki tłuszczowej nawet o 20-25%. Klasyczne (chirurgiczne) metody odsysania tłuszczu, zawsze wiążą się z pewnym ryzykiem powikłań i co najgorsze wymagają one wydłużonego czasu rehabilitacji pooperacyjnej. Coolsculpting jest zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem, dlatego też z miesiąca na miesiąc, przybywa coraz więcej klientów, którzy są zainteresowani tym właśnie zabiegiem.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Coolsculpting przeznaczony jest przede wszystkim dla tych osób, które zmagają się z stosunkowo niewielką nadwagą oraz bardzo opornymi fałdami, których nie można pozbyć się za pomocą diety i ćwiczeń. Zabieg skierowany jest do wszystkich tych osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha, boczków tułowia, ud, ramion oraz pośladków. Coolsculpting w dzisiejszych czasach znajduje także zastosowanie w skutecznej likwidacji różnorodnych objawów ginekomastii tłuszczowej.

Jaka cena zabiegu?

Koszt zabiegu wyceniany jest zawsze za jedno przyłożenie specjalnej głowicy roboczej i tak naprawdę uzależniony jest od jego rozmiaru. Ceny wahają się zazwyczaj od 1000zł w przypadku małych głowic, 1200-1500 w przypadku średnich głowic i do 2000zł w przypadku dużych głowic. Większość klinik oferuje swoim klientom bardzo korzystne pakiety zabiegów na poszczególne części ciała, dzięki czemu można bardzo dużo zaoszczędzić. Przykładowo klinika Medistica w miejscowości Kraków, oferuje 10% zniżki przy dwóch przyłożeniach i 15% zniżki przy trzech przyłożeniach.

Jak działa zabieg?

Odpowiednie schłodzenie tkanki tłuszczowej automatycznie uruchamia skomplikowane procesy obumierania komórek tłuszczowych tzw. adipocytów, które poprzez układ krwionośny i limfatyczny w bardzo naturalny sposób, wydalane są z organizmu (przemiana metaboliczna). W czasie zabiegu w wyniku ekspozycji na zimno zachodzi apoptoza komórek tłuszczowych, dzięki czemu uwalniane są cytokiny i inne mediatory stanów zapalnych. Komórki zapalne systematycznie trawią zajęte komórki tłuszczowe. Całość powyżej opisanego procesu może trwać od 2 do 3 miesięcy. Dużym plusem coolsculpting jest to, że po przeprowadzeniu profesjonalnego zabiegu usuwania tkanki tłuszczowej nie ma konieczności rehabilitacji, a pacjenci mogą bezpośrednio z gabinetu, powrócić do swoich codziennych obowiązków i zajęć. W niektórych przypadkach może zdarzyć się jednak sytuacja, że przez kilka dni skóra będzie lekko zaczerwieniona. Po zabiegu odchudzona część ciała prezentuje się bardzo naturalnie i zazwyczaj nie wymaga wykonania kolejnego zabiegu. W przypadku konieczności powtórzenia zabiegu, należy pamiętać o tym, że od pierwszego coolsculptingu musi upłynąć przynajmniej 3 miesiące.

Czy zabieg boli?

Coolsculpting, to w 100% nieinwazyjny zabieg, który stosuje się do redukcji nadmiaru tłuszczu oraz do wymodelowania ciała. Podczas samego zabiegu wykorzystana jest nowoczesne technologia chłodzenia, która skutecznie atakuje komórki tłuszczowe bez niepotrzebnych nacięć i jakichkolwiek ingerencji w ciało. Zabieg jest bardzo bezpieczny, a pacjenci odczuwają intensywny chłód, jedynie podczas pierwszych minut pracy paneli. W niektórych przypadkach mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy pojawi się kilkuminutowe pieczenie skóry. Warto wspomnieć również i o tym, że coolsculpting działa wyłącznie na komórki tłuszczowe i tylko je eliminuje.


Tekst i zdjęcie: Medistica
www.medistica.com.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj