Zapomnij o nieestetycznych “pajączkach” na swoim ciele! Zdecyduj się na laserowe usuwanie naczynek!

Popękane naczynka na twarzy, a także na nogach to głównie problem natury estetycznej. Zwykle nie są groźnymi zmianami, ale niestety stanowią dość szpecący defekt. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technikom laseroterapii, można dziś skutecznie usunąć nieestetyczne “pajączki”. Sprawdźmy, na czym dokładnie polega zabieg.

uroda i zdrowie zabieg zamykania naczynek naczynka klinika miracki

Przyczyny pękania naczynek krwionośnych

Popękane naczynka w terminologii medycznej to teleangiektazje. Najczęściej jednak używamy ich potocznych nazw “pajączki” czy “niteczki”, a to za sprawą charakterystycznego wyglądu. Wspomniane zmiany skórne pojawiają się zwykle w okolicy nosa, na policzkach, ale także na nogach. Problem ten dotyczy zazwyczaj osób mających słabe naczynia krwionośne, ale jest też następstwem naturalnego procesu starzenia się organizmu lub efektem zaburzeń hormonalnych. Kiedy zauważamy je na swojej skórze, zaczynamy stosować kremy przeznaczone do cery naczynkowej. Jeśli jednak kosmetyki nie pomagają, warto zdecydować się na laserowe usuwanie naczynek.

Usuwanie popękanych naczynek laserem - jak wygląda zabieg?

Zabieg jest niezwykle szybką i prostą procedurą. Podczas jego przeprowadzania głowica lasera zostaje przykładana w miejsce, gdzie występują zmiany skórne. Co ważne, laser działa na hemoglobinę bez uszkadzania termicznego tkanek, które ją otaczają. Emitowane światło zostaje wchłonięte przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Zabieg nie wymaga podania znieczulenia, ponieważ urządzenie jest dodatkowo wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą, co zapewnia pacjentom poczucie komfortu. Do laserowego usuwania naczynek w Klinice Miracki wykorzystuje się najnowocześniejszy laser naczyniowy Cutera Excel V, który odznacza się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem dla pacjenta.


Przed zabiegiem pacjent musi pamiętać o kilku ważnych kwestiach

  • dokładne wydepilowanie skóry,
  • na kilka tygodni przed zabiegiem nie wolno korzystać z solarium oraz kąpieli słonecznych,
  • w dniu zabiegu należy zrezygnować z alkoholu.

Wskazania pozabiegowe - o czym powinniśmy pamiętać?

Przez kilka dni po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. W tym czasie zaleca się więc zrezygnowanie z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z sauny, solarium oraz kąpieli słonecznych. Jeśli zabieg był przeprowadzany na kończynach dolnych, to warto zakładać na nie specjalne rajstopy uciskowe.

Czy zabieg należy powtarzać?

Efekt działania lasera, uzależniony jest przede wszystkim od wielkości danych zmian skórnych. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, ale w razie konieczności można go powtarzać w 3-4 tygodniowych odstępach. Osoby z tendencją do pękających naczynek na pewno muszą wziąć pod uwagę wykonanie zabiegów przypominających.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserem Cutera Excel V

  • ciąża,
  • schorzenia skórne, m.in. bielactwo, łuszczyca,
  • choroba nowotworowa,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • świeża opalenizna,
  • przyjmowanie niektórych leków: leki psychotropowe, tetracyklina, retinoidy.

Ciesz się nieskazitelną i piękną skórą!

Tekst i zdjęcie: Klinika Miracki

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj