Piękne i zadbane paznokcie

Wykonanie idealnego manicure wymaga czasu, zakupu koniecznych akcesoriów oraz odpowiednich kosmetyków. Dobre przygotowanie płytki pod zabieg w znacznym stopniu ułatwia zarówno uzyskanie naturalnego efektu, jak i dalsze upiększanie.

paznokcie zadbane paznokcie manicure manicurowe sos kontigo drogeria

Stosowane preparaty oczywiście powinny być doskonałej jakości, ponieważ wtedy nie szkodzą płytce, a wydobywają jej naturalne piękno i pozwalają cieszyć się pięknymi i zadbanymi dłońmi. Odpowiednie natłuszczenie, dobra pielęgnacja oraz sprawdzone produkty w dużej mierze mogą poprawić kondycję paznokci.

Przygotować dłonie

Podstawowym produktem wykorzystywanym w pielęgnacji płytki są zmywacze do paznokci. Warto wybrać te bez dodatku acetonu, ponieważ nie wysuszą one płytki i nie narażą jej na złamanie. Zmywanie pozostałości lakieru oraz ozdób z paznokci jest procesem dość mocno ingerującym w strukturę płytki. Dobrze jest zatem w składzie szukać ekstraktu z moreli lub rumianku, kondycję paznokci poprawią również keratyna oraz witaminy A i E oraz B5. Często spotkać można również ekstrakty z wapnia lub pszenicy. Dzięki tym naturalny składnikom ochronimy płytkę przed zniszczeniem.

Podobne działanie mają bazy pod lakier do paznokci. Poza zabezpieczeniem płytki oraz wyrównaniem jej struktury sprawiają, że lakier zdecydowanie dłużej na paznokciach się utrzymuje. Sam kosmetyk przyspiesza wysychanie lakieru i doskonale wykańcza manicure. Poza tym bazy do paznokci są szczególnie polecane wszystkim paniom, które lubią stosować ciemnie lakiery. Podobne właściwości będą miały odżywki do paznokci, które chronią przed szkodliwymi czynnikami oraz wzmacniają płytkę. Co istotne, dzięki szczególnym składnikom można zapobiegać łamaniu się paznokci czy też na przykład rozdwajaniu. A naturalny efekt lekko połyskującej płytki jest bardzo modny. Na łamliwe płytki warto położyć utwardzacze do paznokci, dzięki którym odbudowuje się ich struktura, a uzyskany efekt pielęgnacyjny na długo zabezpiecza przed uszkodzeniami. Doskonale więc chroni przed działaniem lakieru do paznokci czy też innych chemicznych składników.

Kolor na plan pierwszy

Nowoczesne lakiery do paznokci przykuwają uwagę przede wszystkim całą feerią barw oraz swoją wytrzymałością. Położone na przygotowaną płytkę potrafią utrzymać się na niej przez kilka dni. Dobre krycie i idealne wykończenie coraz częściej idą w parze z dodatkami składników nawilżających czy pielęgnujących. Poza tym lakier stanowi świetną bazę do stosowania różnych ozdób.

Tekst i zdjęcie: Kontigo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza agatamm sobota, 25 listopad 2017 10:14 napisane przez agatamm

    na paznokcie chodzę do mojego ulubionego salonu Fiuu Fiuu Day Spa - na ślub także tam się umówię, bo jeszcze ani razu nie zawiodłam się na wykonaniu i stylizacji paznokci.

Skomentuj