Przebarwienia na twarzy - gdy domowe sposoby zawiodą

Nieduże, brązowe plamki na skórze twarzy czy dekoltu, maskowate lub soczewicowate zmiany w pigmentacji - niezależnie od tego, jaką formę przybiorą, przebarwienia skóry mogą spędzać nam sen z powiek. Skąd się biorą i jak je usunąć? O opinię poprosiliśmy ekspertów Kliniki Miracki. Dowiedz się więcej o polecanym przez nich laserze Discovery Pico!

porady medyczne porady kosmetyczne Klinika Miracki usuwanie przebarwień laser  

Przebarwienia na twarzy - rodzaje i przyczyny powstawania

Przebarwienia na skórze, zależnie od przyczyny powstania, mogą przybierać różne formy. Do podstawowych czynników wywołujących ten problem możemy zaliczyć:

  • stany zapalne skóry - do najczęstszych należy najbardziej powszechna zmiana skóry - trądzik,
  • promieniowanie UV - przebarwienia posłoneczne nie muszą pojawiać się od razu, niekiedy mogą ujawnić się, np. przed kolejnymi wakacjami,
  • niektóre choroby - w tym te dotykające wątroby, nadnerczy lub tarczycy,
  • substancje fotoalergizujące - zawarte m.in. w kosmetykach,
  • zmiany hormonalne - w tym wywołane menopauzą, antykoncepcją doustną czy ciążą.

Każde z tych zmian mogą mieć różną głębokość, co wpłynie na wybór metody koniecznej do ich usunięcia. Jedną z najskuteczniejszych metod w zwalczaniu przebarwień na twarzy różnego rodzaju jest Discovery Pico. Co go wyróżnia?

Discovery Pico - skuteczny sposób na przebarwienia na twarzy

Laser Discovery Pico to urządzenie funkcjonujące w trybie pikosekundowym. Oznacza to, że wytwarzany przez niego impuls trwa zaledwie 10-12 sekundy - to aż 1000 razy krócej niż w przypadku jego poprzedników, laserów nanosekundowych. Dzięki podwójnej długości fali, 1064 nm i 532 nm oraz nawet dwukrotnie większej mocy od podobnych mu laserów, Discovery Pico jest niezwykle uniwersalny, a przy tym pozwala z łatwością pozbyć się przebarwień na twarzy, zarówno tych płytszych, jak i głębszych. Wywoływany efekt fotoakustyczny nakierowywany jest precyzyjnie, prosto na pigment i rozbija go. Podczas zabiegu tkanka może rozgrzać się nawet do 900oC, dlatego skóra przed jego przeprowadzeniem wymaga szczególnego przygotowania. Z pewnością nie powinno się wykonywać go na skórze ze świeżą opalenizną, niezależnie od tego, czy została wywołana przez naturalne promienie słoneczne, czy jest wynikiem działania lamp solaryjnych. Należy także odstawić preparaty fotouczulające, a także zrezygnować z picia alkoholu co najmniej na kilka dni przed planowaną sesją. W przypadku płytkich przebarwień naskórkowych zwykle wystarczy jeden zabieg, ale przy głębszych zmianach najlepiej będzie wykonać ok. 3-6 w odstępach ok. 4-6 tygodni. Zwykle w ich trakcie nie jest stosowane znieczulenie, a jedynie system chłodzący, chroniący przed poparzeniem, jednak na specjalne życzenie pacjenta możliwe jest zastosowanie kremu do znieczulania miejscowego.

Przebarwienia na twarzy - postępowanie po zabiegu

Skóra po zastosowaniu lasera na przebarwienia prawdopodobnie będzie mocno zaczerwieniona, a nawet mogą pojawiać się na niej strupki i niewielkie wybroczyny. Zwykle jednak mijają po zaledwie kilku dniach. Aby powróciła do właściwego stanu niezwykle ważne jest natomiast, żeby stosować się do wskazań pozabiegowych, w tym:

  • chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym - zarówno poprzez jej osłanianie i unikanie godzin największego nasłonecznienia, jak i przez odpowiednią fotoprotekcję,
  • delikatnie nawilżać i nie narażać jej na urazy mechaniczne czy drażniące środki, np. peelingi,
  • nie zdrapywać ewentualnych strupków, aby nie uszkodzić tkanki.

Chcesz skutecznie pozbyć się przebarwień na twarzy? Umów się na wizytę w Klinice Miracki i poznaj działanie lasera pikosekundowego na własnej skórze!

Tekst i zdjęcia: Klinika Miracki, 
www.klinikamiracki.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj