Osocze bogatopłytkowe - na czym polega wampirzy lifting?

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna, a korzystają z niej zarówno panie, jak i panowie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zabiegi odmładzające, które pozwalają nie tylko zatrzymać efekty starzenia, ale również cofnąć jego widoczne oznaki.

 ślub wesele uroda i zdrowie wampirzy lifting zadbana cera porady medyczne kosmetyczne IMESO

Współczesna medycyna ma w swojej ofercie między innymi klasyczny oraz wolumeryczny lifting twarzy, wypełnianie zmarszczek oraz bruzd za pomocą kwasu hialuronowego lub polimlekowego, czy doskonale wszystkim znany botoks. Jednak na szczególną uwagę zasługuje niewątpliwie zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym, czyli tak zwany wampirzy lifting.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat uzyskany z krwi osoby, która ma zamiar poddać się zabiegowi. Jest to bezinwazyjny zamiennik tradycyjnego liftingu, który wymaga użycia skalpela. Dzięki temu, że substancja pochodzi z krwi pacjenta, jest to doskonałe rozwiązanie dla alergików, których organizm źle reaguje na popularne specyfiki używane w czasie zabiegów. Osocze to nic innego jak część składowa krwi, która odpowiedzialna jest za procesy gojenia się tkanek. Składa się z płytek krwi, zwanych trombocytami, które znajdują się w niewielkiej ilości osocza. Dzięki nim dochodzi do krzepnięcia krwi, w wyniku którego tworzy się skrzep. Owe płytki zawierają wiele substancji aktywnych, które niezwykle korzystnie wpływają na organizm. Metoda ta wykorzystywana jest zarówno w medycynie tradycyjnej, jak i estetycznej, a zabiegi wykonywane za pomocą osocza bogatopłytkowego skutkują wygładzeniem zmarszczek, odżywieniem skóry oraz jej nawilżeniem. Preparat często stosuje się również w celu przygotowania skóry do kolejnych zabiegów, ponieważ znacznie przyspiesza on proces jej regeneracji.

ślub wesele uroda i zdrowie wampirzy lifting zadbana cera porady medyczne kosmetyczne IMESO

Na czym polega wyjątkowość wampirzego liftingu?

Jedną z zalet zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego jest w pełni naturalny efekt, jak można za jego pomocą osiągnąć. Wiele osób obawia się przerysowanych rezultatów zabiegu, co zniechęca je do skorzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej. W tym przypadku nie należy się jednak obawiać, ponieważ skutki użycia preparatu są w pełni naturalne. Co więcej, jego działanie nie ogranicza się jedynie do twarzy, można stosować go na dowolnej części ciała. Niezwykle istotne jest także to, że preparat wykorzystywany w czasie zabiegu jest w pełni naturalny i pochodzi od samego pacjenta. Dzięki temu nadaje się on nawet dla alergików, którzy zmuszeni są wystrzegać się wszelkich substancji obcego pochodzenia. Osocze bogatopłytkowe nie stanowi zagrożenia dla pacjenta i pozwalają mu uniknąć efektów ubocznych oraz wszelkich niepożądanych reakcji organizmu. Zabieg doskonale sprawdza się również wśród osób ze skórą wrażliwą bądź atopową, ponieważ ryzyko podrażnień jest w tym przypadku znacznie mniejsze.

Gdzie można poddać się zabiegowi?

Wampirzy lifting staje się coraz popularniejszy, dlatego obecnie można mu się poddać w większości klinik medycyny estetycznej. Staje się chętnie stosowaną alternatywą dla tradycyjnego liftingu oraz wypełniania zmarszczek za pomocą botoksu. Ze względu na naturalne efekty, jakie przynosi, a także brak skutków ubocznych, zabieg cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób dążących do poprawy stanu swojej skóry. Kliniki stosują coraz bardziej nowoczesne technologie mające na celu zwiększenie skuteczności oferowanych zabiegów oraz polepszenie ich efektów. Jednym z przykładów innowacyjnego podejścia do użycia specyfiku jest zabieg osocze bogatopłytkowe w Klinice Dr Parda Warszawa, który łączy w sobie bogactwo wiedzy naukowej oraz najnowsze technologie medycyny estetycznej.

Szczegółowe informacje na temat zabiegu ostrzykiwania osoczem dostępne są na stronie https://www..pl/aktualnosci/ostrzykiwanie-osoczem.html.

 

Tekst i zdjęcia: Imeso, 
www.imeso.pl


Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj