Nawilżanie podstawą pielęgnacji

Gdy mowa o prawidłowym żywieniu, każdy powie nam, że picie odpowiedniej ilości płynów jest niezbędne dla każdego. Podobnie jest z pielęgnacją skóry – nawilżanie jej od środka i od zewnątrz jest niezbędne, aby utrzymać jej właściwy stan. Dlaczego krem do twarzy nawilżający jest tak istotny dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku?

ślub wesele makijaż pielęgnacja skóry l`oreal nawilżanie kremy do twarzy

Skóra potrzebuje nawilżenia

Skóra jest żywą tkanką, która tak jak wszystkie inne struktury naszego organizmu potrzebuje wody. Składa się ona z komórek, w których zmagazynowana woda umożliwia przeprowadzanie wszelkich procesów życiowych. Gdy organizm jest odwodniony, skóra idzie „na pierwszy ogień”, tracąc swoją jędrność i nawilżenie. Z punktu widzenia przetrwania organizmu, woda zawarta w skórze jest najmniej istotna do życia – z wysuszoną skórą można żyć, w przeciwieństwie na przykład do żył, w których bez wody krew nie ma szans krążyć. Jednak dobre nawilżenie skóry jest podstawą zachowania dobrego, świeżego wyglądu przez długi czas. Krem do twarzy nawilżający powinien więc stać na honorowym miejscu w łazience nie tylko każdej kobiety, ale i każdego mężczyzny – i to bez względu na wiek!

Kiedy używać krem do twarzy nawilżający?

Nawilżanie twarzy polega na dostarczaniu do komórek skóry wody pod postacią różnych składników chemicznych, które są w stanie łatwo przeniknąć przez barierę skóry. Gdy skóra jest odpowiednio nawilżona, może być bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, które ją wysuszają. Są to na przykład wiatr, silne słońce, słona woda. Krem do twarzy nawilżający można też używać pod makijaż, więc musi mieć lekką formułę i łatwo się wchłaniać – jest to szczególnie ważne w przypadku cery tłustej. Na noc polecane są mocniej nawilżające kremy, które wnikają głębiej i silniej odżywiają komórki skóry.

W jakim wieku należy zacząć nawilżać skórę?

Nawilżanie najlepiej rozpocząć jak najwcześniej, nawet tuż po zakończeniu okresu dojrzewania, czyli w wieku około 20 lat, gdy skóra nie przejawia jeszcze żadnych objawów utraty wody. W ten sposób można zabezpieczyć ją przed utratą wilgoci. Z biegiem czasu kremy mogą stać się bardziej skoncentrowane i mieć silniejsze składniki nawilżające i odżywiające. Tak naprawdę jednak każdy krem, nawet te dla mężczyzn, przeciwzmarszczkowy czy dla cery tłustej, musi mieć jako bazę składniki nawilżające, dzięki którym cera jest bardziej zadbana – bo nawilżanie to podstawa! Nie wolno więc o nim zapominać, bez względu na wiek ani na to, jaki ma się rodzaj cery, bo dla każdej odpowiednie nawilżenie jest istotne!

 

Artykuł zewnętrzny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj