Jak wybielić zęby domowym sposobem?

Victor Hugo - czołowy francuski pisarz, poeta, dramaturg i polityk okresu romantyzmu - powiedział kiedyś, że: „Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy”. Istotnie, większość z nas docenia znaczenie uśmiechu w kontaktach międzyludzkich i wie, jak wiele dobrego potrafi on zdziałać. Niestety niektórzy z nas rezygnują ze swobodnego uśmiechania się, z uwagi na kompleksy związane ze swoim uzębieniem.

W wyniku picia kawy, wina, palenia papierosów lub stosowania niektórych leków, kolor naszych zębów może zacząć dalece odbiegać od śnieżnobiałego wzorca i nabierać żółtych tonów. Co zatem możemy zrobić, aby odzyskać biel swojego uśmiechu i bez obaw obdarowywać nim swoje otoczenie? Jak się okazuje, nie trzeba w tym celu udawać się do dentysty i poddawać się bardzo kosztownym zabiegom w jego gabinecie. Przy odrobinie wysiłku, nawet we własnym zaciszu domowym, możemy osiągnąć zadowalający efekt pięknych i białych zębów. Jakie domowe metody nam w tym pomogą?

wybielanie zębów przed ślubem

Odpowiednio się przygotuj

Zanim przystąpimy do procesu wybielania zębów, powinniśmy zadbać o ich zdrowie oraz właściwą formę. Bardzo istotna jest zatem regularna higiena i pielęgnacja naszej jamy ustnej. Nie zapominajmy o myciu zębów rano, wieczorem i po każdym posiłku, a także o wizytach kontrolnych u stomatologa. Przed zastosowaniem środków wybielających, warto udać się do dentysty na zabieg usunięcia kamienia nazębnego. Dopiero tak przygotowane uzębienie jest w pełni gotowe na przyjęcie substancji wybielających.

Preparaty wybielające

Podstawowym preparatem jaki należy zastosować - aby mieć bielsze zęby - jest dobra pasta wybielająca. Taka pasta do zębów oprócz właściwości wybielających, powinna posiadać niski współczynnik ścieralności. Jeśli zdecydujemy się na produkt wysokiej jakości, możemy myć nim zęby nawet codziennie, również wtedy, gdy nasze uzębienie jest wrażliwe. Przykładem takiej łagodnej pasty do zębów jest produkt Colgate Sensitive Pro – Relief (dostępny w wariancie wybielającym), przynoszący ulgę nadwrażliwym zębom, przy jednoczesnym ich wybielaniu. Chcąc osiągnąć dobre rezultaty, powinniśmy także stosować wybielający płyn do płukania jamy ustnej. Warto również zdecydować się na zakup przezroczystych pasków wybielających, nasączonych wybielającym żelem, które przykleja się dwa razy dziennie na 30 minut. Ponadto zęby można malować pędzelkiem wybielającym bądź też wybielaczem w sztyfcie. Preparaty te stosuje się na noc, po uprzednim umyciu zębów. Widocznych efektów takiego wybielania należy oczekiwać po około dwóch tygodniach. Możemy też zdecydować się na dwufazowe systemy do wybielania zębów. Przy zakupie takiego zestawu otrzymujemy nakładkę anatomiczną, na którą nakładamy odpowiednią ilość żelu i następnie nanosimy ją na zęby. Sposób ten należy stosować codziennie, nakładając żel każdorazowo na dziesięć minut. Przed przystąpieniem do tego zabiegu, jak również po jego zakończeniu, należy wyczyścić zęby szczoteczką i pastą wybielającą. Na efekty wybielania musimy w tym wypadku czekać zaledwie tydzień.

Niebezpieczne metody

Niektórzy sądzą, iż soda oczyszczona, sól i sok z cytryny to naturalne substancje, które mogą podziałać na nasze zęby wybielająco. O ile soda oczyszczona może wykazywać tego rodzaju działanie, to właściwości wybielające pozostałych środków są bardzo wątpliwe. Co więcej, wykorzystywanie sody oczyszczonej, soli i soku z cytryny może przynieść fatalne konsekwencje dla naszego szkliwa. Z całą pewnością należy zatem wystrzegać się wybielania uzębienia takimi substancjami. Bezpieczniejszą, a zarazem trwalszą w efektach opcją, są profesjonalne preparaty przeznaczone do wybielania zębów, takie jak wspomniane: pasty, płyny, paski, sztyfty itp.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj