Żeby „te dni” nie zrujnowały tej najważniejszej w życiu nocy

Okres, który zjawia się tuż przed ślubem to koszmar każdej Panny Młodej. Wydawać by się mogło, że nie mamy to żadnego wpływu i pozostaje nam jedynie pogodzić się z sytuacją. Na szczęście istnieją skuteczne metody opóźnienia menstruacji, by ten dzień był w istocie dniem wyjątkowym, a noc poślubna – jedyną w swoim rodzaju.

okres na weselu jak sobie poradzić

Dla przyszłej Panny Młodej dzień zbliżającego ślubu jest niczym spełnienie marzeń – musi być więc zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach: począwszy od wyboru sali i jej wystroju, poprzez idealnie dopasowany zespół lub DJ-a, na zaproszeniach kończąc. Odrębną zgoła kwestią jest suknia ślubna, która ma nie tylko zapaść w pamięć wszystkim przybyłym na uroczystość gościom, ale przede wszystkim urzeczywistnić nasze młodzieńcze fantazje o idealnej kreacji, w której wyglądać będziemy niczym prawdziwe księżniczki z bajki. A wszystko po to, by uczynić TEN dzień wyjątkowym, niepowtarzalnym, niezapomnianym. I kiedy cały plan wydaje się być dopięty na ostatni guzik, a nasza wielka chwila jest coraz bliżej, dopada nas paraliżująca myśl: okres. Tak jest, „te dni” jak na złość wypadają akurat w najważniejszym dla nas momencie życia. Mimo zaklinania rzeczywistości, kalendarz pozostaje jednak niewzruszony: natura najwyraźniej z nas zadrwiła, szykując nam na noc poślubną wątpliwe atrakcje w rodzaju bólu brzucha, obrzęków i przede wszystkim – krwawienia. Płacz i załamywanie rąk nam w tej sytuacji z pewnością nie pomogą – nie pozostaje nic innego jak przejąć stery i… wypowiedzieć naturze wojnę.

Oszukać biologię

Wszystkie znamy ten scenariusz: zbliżający się urlop, długo wyczekiwany wyjazd tylko we dwoje, ważna impreza czy spotkanie, na którym musimy wyglądać zjawiskowo i czuć się pewnie. Wtem zjawia się on: niechciany gość, który co miesiąc na kilka dni zamienia nasze życie w zabójczą kombinację zmiennych nastrojów, fizycznego bólu i potwornego niekiedy dyskomfortu. Okres, który zaczyna się dokładnie w przeddzień lub w dniu superważnego wydarzenia potrafi wytrącić z równowagi i skutecznie zepsuć humor. Ale okres, który pojawia się w dniu ślubu? Tego już za wiele! Na szczęście istnieją dziś skuteczne metody opóźnienia menstruacji, by ten dzień był w istocie dniem wyjątkowym i aby żadne nieprzewidziane okoliczności nie zakłóciły nam cudownej ślubnej aury. Niewątpliwie najskuteczniejszym sposobem będą tabletki antykoncepcyjne. Jeżeli przedłużymy kurację nie robiąc zalecanej pod koniec serii tygodniowej przerwy w ich stosowaniu, w łatwy sposób doprowadzimy do opóźnienia okresu. Jak to działa? Wysoka zawartość hormonów w tabletkach hamuje pojawienie się krwawienia, gdyż uniemożliwia organizmowi wejście w następną fazę cyklu menstruacyjnego. Pamiętać musimy wówczas o jednym: decydując się na taką metodę opóźnienie okresu, wywołanie następnej miesiączki możliwe jest dopiero za 21 dni. Innym równie skutecznym sposobem jest środek o nazwie Primolut-Nor lub tabletki Norethisterone, które poleca wiele kobiet – również tych niepoddających się terapii hormonalnej. Stosowanie leku jest dziecinnie proste – wystarczy sięgnąć po tabletki na trzy dni przed spodziewaną datą miesiączki, zaś zakończyć kurację w dowolnym momencie, byleby nie przekroczyć 14 dni. Zaletą tego rozwiązania jest brak wyraźnych przeciwwskazań oraz działań niepożądanych, a także dostępność leku, który możemy nawet zamówić online.

Domowym sposobem

Jeśli nie chcemy stosować tabletek, bo mimo wszystko boimy się ewentualnych skutków ubocznych lub po prostu nie lubimy faszerować organizmu chemią zawartą w lekach, możemy spróbować domowych metod na opóźnienie okresu. Pamiętajmy jednak, iż w tym przypadku skuteczność jest bardzo indywidualną kwestią i zależy od wielu czynników. Pewny rezultat przynoszą bowiem niestety jedynie kuracje farmakologiczne. Jednym z najbardziej powszechnych sposobów jest parzenie ziołowych herbatek, np. na bazie natki pietruszki lub imbiru, które należy wypijać przynajmniej trzy, cztery razy dziennie. Pomocnym środkiem jest też popularny w walce z przeziębieniem i sezonowym osłabieniem organizmu Rutinoscorbin lub wapń, jednak nie należy przesadzić z ilością łykanych tabletek. Jak każdy lek w nadmiarze może wywołać niepożądane dolegliwości – w przypadku tego pierwiastka będą to zaparcia, nudności i brak apetytu. Najmniej inwazyjnym sposobem na powstrzymanie natury i opóźnienie choćby o kilka dni comiesięcznego krwawienia jest sport. Wzmożona aktywność fizyczna może spowodować delikatne rozregulowanie cyklu menstruacyjnego, ale uwaga: forsowanie organizmu bieganiem lub fitnessem może zarówno okres opóźnić, jak i… go przyspieszyć. Jest to więc pewnego rodzaju loteria – nigdy nie wiadomo jak zareaguje nasz organizm. W przypadku tak ważnego wydarzenia jakim jest ślub, warto więc sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie jakim są tabletki i zamiast ryzykować – cieszyć się spokojnym przygotowywaniem do tego jedynego dnia i tej jedynej nocy.

Źródło: www.121doc.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj