Dla kogo przydają się paski wybielające?

Stosowanie pasków wybielających to alternatywa dla wybielania zębów w gabinecie dentystycznym. Zabieg wybielania zębów u dentysty nie jest tani, zaś stosowanie pasków wybielających jest dużo tańsze, a przy tym może przynieść podobne efekty. Kto więc może używać pasków wybielających i jak to robić, by uzyskać promienny uśmiech i bielsze o kilka tonów zęby?



Jak działają paski wybielające?

Wybielanie zębów paskami to jeden z najprostszych i najbardziej dostępnych sposobów na śnieżnobiałe zęby. Paski do wybielania zębów to komplet silikonowych paseczków, które nasączone są żelem wybielającym - najczęściej jest to nadtlenek wodoru. Związek ten posiada właściwości antyseptyczne i utleniające, pozwalające wybielić zęby nawet o kilka tonów, a więc efekt jest zdecydowanie zauważalny. Stężenie nadtlenku wodoru wynosi najczęściej 0,1% - takie stężenie jest w pełni bezpieczne, ale i skuteczne, a produkty o takim stężeniu tej substancji są dostępne bez recepty. By jednak sobie nie zaszkodzić, zawsze kupuj paski wybielające z rekomendowanych miejsc i od najlepszych, znanych i cenionych marek.

Inną substancją wybielającą, którą także często nasączane są paski wybielające jest nadtlenek karbamidu. Działa on tak samo jak nadtlenek wyboru, ale jest między tymi dwiema substancjami jedna różnica. Otóż nadtlenek karbamidu rozkłada się wolniej, a więc efekt wybielający trwa w jego przypadku nieco dłużej. Niezależnie czy dane paski nasączone są nadtlenkiem wodoru czy też nadtlenkiem karbamidu, efekty będą bardzo dobre i utrzymają się na zębach nawet do 12 miesięcy po przeprowadzeniu całej kuracji wybielającej. 

Kuracja paskami trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni, wszystko opisane jest na danym produkcie. Raz dziennie, rano lub wieczorem, zakłada się je na górny oraz dolny łuk zębowy i pozostawia na około 30 minut na zębach. Jest to więc niedrogi, a skuteczny sposób na wybielanie zębów, a przy tym bardzo wygodny, gdyż kurację można przeprowadzić we własnym domu, bez konieczności wizyt u stomatologa. 

Kto może korzystać z pasków wybielających?

Paski wybielające są rekomendowane do użycia dla każdego powyżej 18. roku życia. Jeśli więc marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu, warto zainwestować w tę metodę wybielania zębów. Jest niedroga, a pozwala uzyskać zęby bielsze nawet 2 - 3 tony.
Istnieje jednak konieczność, by przed stosowaniem pasków udać się do dentysty i wykonać przegląd zębów. Zęby jakie poddajemy wybielaniu powinny być w pełni zdrowe i nie posiadać żadnych ubytków. Zęby, które chcemy wybielić nie mogą być dotknięte próchnicą, znaczną nadwrażliwością, nie można posiadać żadnych chorób zębów ani dziąseł. To poważne przeciwwskazania dla wybielania.
 
Wybielanie paskami wybielającymi jest wskazane dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się białym, promiennym uśmiechem, jednak borykają się z przebarwieniami na zębach powstałymi na skutek codziennych nawyków. Tymi nawykami może być zbyt częste picie kawy, mocnej herbaty, palenie papierosów, picie owocowych, kolorowych soków, etc. Paski wybielające rozpuszczają nagromadzone osady i wybielają zęby nawet o kilka tonów, a efekt jest bardzo zadowalający i trwały.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj