Randki z Tindera, czy to dobry sposób na związek?

Świat nabiera coraz większego tempa, dlatego też chcąc się realizować, coraz częściej natrafiamy na barierę niedostatecznej ilości czasu wolnego. Z drugiej strony wielu z nas odczuwa swoistego rodzaju trudności w nawiązywaniu relacji. Jesteśmy wartościowymi ludźmi, ale często wystarczy delikatny błąd w wyglądzie, coś czego nie dostrzeżemy, by zmarnować całą relację z powodu nieprawidłowego podejścia.

Na całe szczęście z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia. Nie zatrzymamy tych globalnych zmian i musimy pogodzić się z faktem, iż coraz więcej naszego życia odbywa się w sieci. Jednym z tych aspektów, który nabrał wymiaru online, jest nawiązywanie relacji, również tych o charakterze romantycznym. Możemy je obecnie nawiązywać znacznie szybciej, wykorzystując do tego celu różne nowoczesne narzędzia. Dziś poznamy nieco bliżej słynną aplikację, znaną nam jako Tinder.

Tinder Polska - co to jest?

Pierwsze pytanie, na które należy odpowiedzieć to pytanie o to, co to jest Tinder i jak to działa w praktyce. Pytanie te jest niesamowicie ważne, by w pełni zrozumieć specyfikę tego rozwiązania. Dlatego warto je zadać w tym miejscu.

Polska ma swoją wersję Tindera, zatem jego poznawanie będzie dla nas znacznie prostsze, zaś wszystkie koncepcje możesz później wykorzystać również w praktyce i przetestować we własnym zakresie. Zacznijmy zatem!

tinder

Tinder to aplikacja randkowa, działająca online. Pierwsze logowanie od razu zachęca nas do założenia konta w portalu. Sam proces jest intuicyjny, a Tinder nie wymaga więcej logowania. Mając już konto w portalu, możemy przyjrzeć się temu, jak to dokładnie działa w tej aplikacji. Tinder pozwala nam na utworzenie prostego profilu, opartego w głównej mierze o zdjęcia oraz podstawowe informacje.

Całość zasadza się w głównej mierze o lokalizację. na jej podstawie, Tinder wyszukuje online potencjalnie zainteresowane kobiety, które mają konto w portalu i znajdują się w odpowiedniej odległości.

Następnie propozycje potencjalnych par są prezentowane użytkownikowi aplikacji. Polska wersja Tindera działa w tym względzie tak samo jak każda inna. Widząc daną propozycję, oceniamy, czy jest ona dla nas interesująca, czy też nie. Całość sprowadza się do przesunięcia zdjęcia w odpowiednim kierunku. Oczywiście druga strona również dostaje stosowne propozycje (w tym te, pochodzące z akceptacji) i również dokonuje oceny, w tym potwierdzając zainteresowanie. Jeśli obie strony wyraziły zainteresowanie, otrzymujemy parę. W takiej parze możemy pogłębiać relacje, pisząc oraz wymieniając się informacjami. Wtedy tylko od nas zależy, jak daleko zajdą nasze relacje i co z nich wyniknie.

Tego rodzaju podejście sprawia, że możemy poznawać znacznie więcej możliwości w krótszym czasie, w stosunku do każdej, alternatywnej formy nawiązywania relacji. Jest to zdecydowanie ogromny plus tej aplikacji.

Na pytanie zatem co to jest Tinder istnieje jedna, dobra odpowiedź - to system randkowania na miarę XXI wieku. Jednakże warto skorzystać z fachowej pomocy, by robić to dobrze i skutecznie. Ciekawą pozycją, traktującą o tej kwestii jest Poradnik Tindera dla Facetów. Warto zapoznać się z jego treścią, ponieważ traktuje o każdej kwestii randkowania na Tinderze bardzo dokładnie.

A jak wyglądają przykładowe randki oraz proces umawiania się na nie? Dokonajmy szybkiego rzutu okiem na tą kwestię.

Randki z Tindera

Randki to wyznacznik działania Tindera i sedno istnienia aplikacji. Dlatego poświęćmy im trochę więcej uwagi.

Wbrew pozorom, dziewczyna z Tindera nie różni się niczym od kobiet, które znasz ze swojego otoczenia. Ma ona swoje potrzeby, swoje aspiracje, lęki oraz słabości. Sama randka z Tindera od randki tradycyjnej różni się tylko sposobem jej umówienia, choć nikt nie zabrania przejść na drogę tradycyjną.

randka z Tindera

Randki z aplikacji Tinder możliwe są dopiero po obustronnym zaakceptowaniu się osób rozmawiających. Najczęściej kiedy uzyskujemy wzajemną akceptację, to wykorzystujemy pojawiającą się możliwość konwersacji do pogłębienia relacji. Jest to moment, w którym wzajemnie się poznajecie. Dziewczyna, którą znasz z Tindera, będzie również starała się Ciebie poznać przed spotkaniem, poddając Cię również różnego rodzaju testom. To ich mechanizm obronny, dlatego nie powinieneś się tym przejmować.

To, czym się różni randka z Tindera od zwykłej, sugeruje każdy opis tej aplikacji. W jej przypadku efekt pierwszego wrażenia, jeśli wiesz jak tego dokonać, będzie zawsze działać na Twoją korzyść. To Ty bowiem dobierasz zdjęcia tak, by były jak najkorzystniejsze (o ile się na tym odpowiednio znasz, co zapewni Ci przytaczany wcześniej poradnik). Ty prowadzisz rozmowę tak, by dobrze się zaprezentować. Najtrudniejszy moment poznania nowej kobiety, czyli podejście i nawiązanie znajomości, wykonuje się sam. Możesz później przejść od razu na głębszy poziom.

Randka z Tindera jest przez wielu z ludzi uważana za sposób na szybki i niezobowiązujący seks. Jest to mit utarty przez schematyczne myślenie, a tak naprawdę procent osób zakładających profil w aplikacji z myślą o seksie bez zobowiązań jest taki sam, jak w każdym miejscu naszego społeczeństwa - klubach, barach itp.

Dokładny opis tego, jak działa Tinder znajdziesz również w zaprezentowanym poradniku. Warto zatem dokładnie go przeczytać.

Tinder czy Badoo?

Przyjrzyjmy się jeszcze kwestii tego, którą aplikację najlepiej dobrać - Tinder czy Badoo, jeśli szukamy kogoś naprawdę interesującego. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ dla osób niezaznajomionych z tematem wybór może być nieco problematyczny.

Jak się okazuje, całość różnic pomiędzy Tinderem i Badoo sprowadza się do popularności. Ten pierwszy jest bardziej rozpoznawany i częściej spotykany oraz wykorzystywany do nawiązywania znajomości. Zatem łatwiej dobrze się sparować, korzystając właśnie z Tindera. Wybór jest większy, tak samo jak możliwości. Fakt, że aplikacja jest dedykowana do obsługi mobilnej tylko poprawia jakość działania i poszukiwania drugiej połówki. 

badoo

Parę słów należy na zakończenie również powiedzieć odnośnie samej aplikacji Tinder i poszukiwania drugiej połówki. Jak wiesz, proces randkowania i nawiązywania relacji jest złożony. Składa się z otwarcia czy też podejścia, pogłębiania relacji i budowania zaufania, wzajemnego poznawania się, a dopiero później zaczyna się związek i dalsze budowanie relacji.

Warto być ciekawym facetem cały czas - nie tylko na początku.

Tinder nie sprawi, że staniesz się kimś innym. Możesz łatwiej umawiać się na randki i robić to zdecydowanie częściej, jednakże w końcu będziesz musiał wyjść z domu i spotkać się osobiście z daną kobietą. Warto zatem zadbać, by mieć sobą co reprezentować również na co dzień. Stań się po prostu najlepszą wersją siebie, by kobieta też miała coś z tej relacji. Zwłaszcza, jeśli planujesz przekuć ją w coś głębszego, gdyż to relacja zamieszczona w pewnych ramach czasowych, nie jednorazowa przygoda.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 komentarzy

  • Link do komentarza Michał12 poniedziałek, 08 marzec 2021 15:35 napisane przez Michał12

    Randki online stają się coraz bardziej popularne, wielu singli widzi w tym dobry sposób na poznanie swojego potencjalnego partner lub partnerkę. A ilość serwisów randkowych rośnie bardzo szybko - https://darmoweportalerandkowe.blogspot.com/ Tutaj na przykład ranking 10 bardziej znanych portali, a jest ich o wiele więcej.

  • Link do komentarza Eliza czwartek, 03 grudzień 2020 14:40 napisane przez Eliza

    Pewnie, że dobry. Teraz mamy do dyspozycji wiele takich stron i aplikacji i nie ważne czy to tinder, badoo czy https://www.datezone.com/ wszędzie mozna poznac kogos wartościowego nawet jak serwis ma charakter spotkań bez zobowiązań. A na randce najlepiej by c po prostu sobą

Skomentuj