Piękne dłonie przed ślubem – hybryda w domu

Jeszcze kilka lat temu, hybrydowe cuda, mogłyśmy wykonywać wyłącznie w salonach kosmetycznych. Dzisiaj, produkty do profesjonalnej, samodzielnej stylizacji paznokci możemy kupić jednorazowo, a potem wiele, wiele razy wykorzystywać je w dowolnych kombinacjach kolorystycznych. Jak wykonać domowe-hybrydowe paznokcie?

Produktów do domowej stylizacji paznokci jest naprawdę wiele. Nie sposób wymienić ich wszystkich, zresztą szkoda Waszego czasu. Dużo ciekawszą kwestią będzie z pewnością sposób przeprowadzania wszystkich czynności, składających się na profesjonalnie wykonane malowanie. Zwykle nie wymagają one różnych technik oraz zabiegów. Dlatego, zdobywając umiejętność w zakresie określonego produktu, poradzimy sobie z wieloma stylizacjami.

paznokcie na ślub i wesele, hybrydy

Zabiegi przed nałożeniem lakieru właściwego

W stylizacji paznokci różnego typu, duże znaczenie mają wszystkie czynności pielęgnacyjne dłoni. Zanim nałożymy lakier na płytkę paznokcia, trzeba go odpowiednio przygotować na taką długo trzymającą się warstwę produktu.

Najważniejsze zdaje się tutaj być usunięcie skórek oraz skrócenie i nadanie kształtu płytce. Do pielęgnacji skórek, najczęściej stosuje się obecnie preparaty do ich usuwania. Najpierw nakładamy taki produkt na skórkę, czekamy kilka minut, by później odsunąć skórki za pomocą drewnianego patyczka bambusowego.

Obecnie odchodzi się od metody wycinania skórek ostrymi narzędziami. Ten sposób, często powoduje bowiem nie tylko bolesne krwawienie, ale również mało estetyczne zaciągnięcia skóry lub poszarpanie

Po pielęgnacji skórek, drugim etapem będzie nadanie płytce paznokcia określonego kształtu. W tym obrębie istnieje bardzo obszerna lista nazw. W rezultacie, wybierzmy po prostu taką, która najbardziej nam się podoba.

Kiedy nasza płytka przybrała już określona kształty możemy zabrać do ręki blok polerski i zmatowić delikatnie wierzchnią część płytki. Na koniec przemywamy ją wacikiem bezpyłowym, nasączonym w odtłuszczaczu. Jak widać przygotowanie płytki paznokcia do malowania, przebiega kilku etapowo, to jednak gwarancja, długotrwałego trzymania się lakieru do płytki.

Malowanie właściwe

Również przebiega w kilku etapach. Pierwszą warstwę stanowi baza. Nakładamy cienką warstwę bezbarwnego produktu i utwardzamy pod lampą LED przez 30 sekund. Następnie dobieramy właściwy kolor z palety dostępnych w danej serii odcieni. W zależności od rodzaju lakieru, nakładamy 1 lub 2 warstwy. Każdą z nich osobno utwardzamy pod lampą LED również 30 sekund.

Na lakier nakładamy TOP, czyli produkt, który stworzy na płytce lśniącą powłokę oraz wzmocni twardość płytki.

Ostatnim etapem malowania paznokci metoda hybrydową, będzie przetarcie lakierów płatkiem bezpyłowym zamoczonym w odtłuszczaczu. Po takim zabiegu - paznokcie są już gotowe.

Uwaga: dla pięknego wykończenia paznokci, skórki dookoła płytki, warto przetrzeć jeszcze olejkiem lub wetrzeć w dłonie odżywczy krem.

Lakiery hybrydowe pomimo, że wyglądają pięknie, mogą delikatnie zniszczyć naszą płytkę. Dlatego po kilkukrotnym pokryciu ich warstwą lakieru zastosujmy preparaty wzmacniające skórę i paznokcie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

3 komentarzy

  • Link do komentarza lea czwartek, 02 marzec 2017 23:48 napisane przez lea

    Ogromne kamienie lub cyrkonia na paznokciach to prawdziwy hit. Możesz go właśnie połączyć z efektem syrenki albo bielą. Najfajniejsze ma Semilac. Piękny błysk.

  • Link do komentarza beatka92 niedziela, 24 lipiec 2016 21:24 napisane przez beatka92

    ja robiłam właśnie sama paznokcie hybrydowe. Kupiłam dobre lakiery i byłam bardzo zadowolona, trzymały mi się jeszcze do wyjazdy po weselu. Lampe i lakiery mam do dziś więc inwestycja na lata

  • Link do komentarza elżbietka piątek, 29 kwiecień 2016 14:28 napisane przez elżbietka

    ja właśnie sama będę robiła paznokcie na wesele, zamówienie na lakiery m... już poszło,. czekan na przesyłkę. Słyszałam że są super, zamówiłam kilka odcieni ecru i jakiś chameleon, który zmienia barwę wraz z temperaturą ale to już na co dzień nie na ślub.

Skomentuj