Co każdy Pan młody powinien wiedzieć na temat ślubnego obuwia

Najważniejsza w dniu ślubu jest Młoda Para i skupia ona uwagę wszystkich gości, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego stroju dla niej.

Podobno łatwiej jest z Panem Młodym - garnitur, koszula, krawat lub mucha, odpowiednie buty i gotowe. Nic bardziej mylnego. Zbyt pochopne i rutynowe podejście do zakupu stroju męskiego może skutkować nietrafnie dobranymi butami do garnituru lub innym błędem stylizacyjnym. Warto, więc przemyśleć jakie buty będą odpowiednie dla Pana Młodego. W tym dniu powinny one być dobrane idealnie. Ślub to wyjątkowa okazja! Poniżej przedstawimy parę wskazówek, które ułatwią wybór obuwia do ślubu dla Pana Młodego.

Buty Pana Młodego powinny przede wszystkim pasować do całego stroju. Najbardziej popularne są klasyczne, czarne sznurowane oxfordy z prostym noskiem lub brązowe sznurowane derby z bardziej zaokrąglonym noskiem.


Należy pamiętać, aby buty były dopasowane do kroju i koloru garnituru, przy czym barwa obuwia powinna być ciemniejsza od spodni. Jeśli ubranie jest jasne, wtedy buty muszą być o ton jaśniejsze od całego stroju. Męskie buty ślubne powinny być wygodne i dobrej jakości, ponieważ spędzimy w nich kilka, a nawet kilkanaście godzin podczas uroczystości ślubno-weselnych. Najbardziej komfortowe będzie obuwie wykonane z miękkiej i cienkiej skóry. Podeszwa buta nie powinna być śliska, bo to może nam utrudnić tańczenie.


Mężczyzna z dużymi stopami najlepiej będzie wyglądał w butach z zaokrąglonymi noskami, które optycznie skrócą stopy. Obuwie na wyższym obcasie to idealne rozwiązanie dla niskiego Pana Młodego. Jeśli natomiast jesteśmy wysokiego wzrostu, to wybierzmy buty na niskim obcasie i maksymalnie cienkiej podeszwie.

Jeśli zdecydujemy się na frak lub smoking, to konieczne są do takiego stroju czarne lakierki. Oprócz klasycznych sznurowanych butów, rynek proponuje również obuwie wkładane.


Buty ślubne dla Pana Młodego można zakupić w galeriach handlowych, w salonach odzieży ślubnej, a jeśli chodzenie od sklepu do sklepu nie jest naszym ulubionym zajęciem, można zdecydować się na zakup w sklepie internetowym. Na przykład wszystkie prezentowane na zdjęciach modele znaleźliśmy w internetowym sklepie zalando.pl.

→WSKAZÓWKA: Zakup obuwia na ślub warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie robić tego w ostatniej chwili. Musimy mieć czas, aby sprawdzić, czy buty są wygodne. Możemy w nich pochodzić w domu, tak aby nie pobrudzić lub przetestować na kursie tańca.

Buty męskie do ślubu potrafią czasem bardziej zachwycić niż sam garnitur. Są równie ważne jak bukiet Panny Młodej. Teraz, kiedy mamy wiedzę, co wziąć pod uwagę przy zakupie odpowiednich butów na ślub, możemy być pewni, że będziemy wyglądać doskonale i tańczyć do białego rana.

Autor: Zalando.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj