Oryginalne pomysły na podróż poślubną

Ślub, wesele i podróż poślubna to wyjątkowe chwile, które chcielibyśmy spędzić w wyjątkowych miejscach – takich, które będziemy wspominać do końca życia. Wygodny pokój, wyśmienita kuchnia i świetna obsługa to oczywista konieczność. Jednak gdzie pojechać, by było wyjątkowo?

pomysły na podróż poślubną

Podróż do Stanów Zjednoczonych

Nie jest powiedziane, że podróż poślubną trzeba spędzić leżąc pod palmami w wygodnym hamaku. Można zaszaleć, wybierając się na wycieczkę objazdową po Stanach Zjednoczonych. Jeśli mamy w sobie duszę dziecka, odwiedźmy Disneyland. Jeśli lubimy mocne przeżycia i ryzyko – spędźmy kilka dni w Las Vegas. Cudowną i szaloną zabawę gwarantuje też Los Angeles. Bilety lotnicze do USA są drogie, a i na miejscu nie będzie tanio. Dobrym rozwiązaniem jest szybka pożyczka na dowód, a dzięki dodatkowym środkom będziemy mogli odetchnąć podczas podróży pełną piersią.

Szalona Brazylia

Ten piękny kraj rzadko jest celem podróży nowożeńców. A szkoda ponieważ gwarantuje niezapomniane atrakcje. Jeśli bierzemy ślub w okresie karnawału, koniecznie spędźmy szaloną podróż poślubną w Rio de Janeiro. Jeśli wolimy dzikie scenerie – zapuśćmy się w głąb kraju, na tereny Niziny Amazonki. Taka wyprawa z całą pewnością będzie niezapomniana. Warto przed wyjazdem odbyć krótki kurs języka portugalskiego.

Dzika Afryka

Dla miłośników mocnych wrażeń dobrym pomysłem jest podróż na safari. Idealnym miejscem jest rezerwat Maasai Mara, położony w Kenii. Zobaczymy tam lwy, nosorożce, słonie, lamparty i gazele w ich naturalnej scenerii. Dodatkową atrakcją takiej podróży jest lot nad sawanną.

Podróż autostopem

Odważni mogą zdecydować się na wycieczkę objazdową po Europie autostopem. Zresztą w ten sposób możemy podróżować również po Azji czy Ameryce Południowej, w tych wypadkach koniecznie jednak trzeba znać miejscowe zwyczaje i język. W Europie wystarczy angielski – w tej chwili dogadamy się w tym języku w praktycznie każdym kraju. Taką szaloną podróż poślubną można zorganizować bardzo niskim kosztem, a mimo to nie straci ona na atrakcyjności, a wręcz przeciwnie – podróż autostopem i miejscową komunikacją publiczną pozwala poznać interesujących ludzi, darmowe noclegi możemy „zabookować” dzięki internetowym hospitality clubs, czyli klubom zrzeszającym osoby z całego świata, skłonne ugościć w swoim domu przybyszów z obcych krajów. W ten sposób możemy poznać kraj „od wewnątrz”, znaleźć niesamowitych przyjaciół na całe życie, a przede wszystkim przeżyć we dwoje niesamowitą przygodę.

Tekst: VIA SMS PL
www.viasms.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj