Długie stoły na weselu

Spróbuję Was dziś zainspirować do zastosowania usadzenia gości za długimi stołami, które po kilku latach zachęcania do usadzania gości za stołami okrągłymi, zeszły na dalszy plan.

długie stoły na weseluZdjęcie - stylemepretty.com


O ile, jako konsultant ślubny bardzo lubię usadzanie gości za okrągłymi stołami, tak już nie do końca przemawiają do mnie oferty miejsc, które do okrągłych stołów proponują biesiadne ustawianie potraw na tych stołach. Zazwyczaj słyszę tłumaczenia, że goście nie będą czuli się swobodnie i komfortowo, jeżeli będą zmuszeni do podchodzenia do bufetu i częstowania się ustawionymi w nim potrawami. Czasem wynika to z braku doświadczenia i niechęci wyjścia poza utarty szablon ustawiania jedzenia pod nosem. Tymczasem okrągłe stoły zastawione jedzeniem tracą swój urok i estetykę, kompozycje kwiatowe znikają w gąszczu napojów, ciepłych potraw, ciast i zakąsek.

długie stoły na weseluRealizacja - Anioły Przyjęć
Zdjęcie - Anioły Przyjęć i B&B Studio

Wracając do długich stołów, które w ostatnich sezonach coraz częściej i chętniej są wykorzystywane na przyjęciach naszych zachodnich sąsiadów, przedstawię kilka ważnych kwestii podkreślających estetykę takiego rozwiązania.

Potrawy, napoje 

Zachęcam do serwowania głównych posiłków to stołu na talerzach nie na półmiskach. Przekąski, słodki bufet, kolacje mogą być serwowane w bufetach, napoje bezalkoholowe i alkoholowe proponuję ustawić na stołach pomocniczych w kilku miejscach na sali, ewentualnie polecam skorzystanie z usług barmanów, gdzie serwowane będą alkohole i inne napoje. Proszę się nie obawiać takiego rozwiązania, z moich kilkuletnich obserwacji wynika, że goście nie krępują się podchodzeniem do bufetu i częstowaniem potrawami. Często spotykam się z komentarzami nawet starszych gości, że z chęcią wstają od stołu i wybierają potrawy, na które mają ochotę, do tego są one świeże i ciepłe. Pamiętam starszą panią, która fotografowała komórką pięknie przygotowane bufety, do tego powiedziała mi, że koniecznie musi je zaraz wysłać swoim sąsiadkom, będą zachwycone.


Dekoracja florystyczna 

Dzięki temu, że stoły nie są zastawione potrawami i napojami kompozycje florystyczne będą bardziej widoczne, do tego mogą być obfitsze, jeżeli budżet weselny wam na to pozwala. Jeszcze kilka lat temu podstawami udanego wesela był dobry zespół/DJ oraz jedzenie, teraz dodałabym do tego dekorację florystyczną jako element, który podkreśla osobowości małżonków i odzwierciedla ich gust i historię ich miłości. Pamiętajmy, aby dekoracje nie zasłaniały gościom widoku osób siedzących naprzeciwko.długie stoły na weseluRealizacja - Anioły Przyjęć
Zdjęcie - Adam Trzcionka

Papeteria weselna 

Korzystając z miejsca na stole można zamieścić na nim menu weselne, plan przyjęcia, winietki, prezenty dla gości, karty opisujące historię waszej miłości, wpływają one na personalizację przyjęcia.

Bielizna stołowa, zastawa 

W Polsce, jeszcze nie przywiązuje się do tego dużej wagi, jednak na zachodzie, gdzie oferta firm wypożyczających bieliznę stołową oraz zastawy stołowe jest bardzo bogata widać ogromne urozmaicenie na przyjęciach różnego typu. Wykorzystanie obrusu w innym kolorze niż biały czy ecru może zmienić całkowicie wygląd sali i nadać jej innego charakteru. Efektownie wyglądają do długich stołów obrusy do samej ziemi. Jeżeli miejsce przyjęcia dysponuje tylko plamoodpornymi, półplastikowymi obrusami zachęcam do poszukania innych obrusów w firmach cateringowych np. Poza tym pasujące kolorystycznie serwetki oraz efektowna zastawa stołowa uzupełnią estetykę stołów.

długie stoły na weseluZdjęcie - stylemepretty.com
długie stoły na weselu Zdjęcie - realweddings.com.au


Autor: Małgorzata Kochanek, Anioły Przyjęć, Członek Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych

www.aniolyprzyjec.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza GdzieWesele.pl środa, 17 lipiec 2019 11:16 napisane przez GdzieWesele.pl

    Super :) Pozdrawiamy GdzieWesele.pl :))

Skomentuj