Rajskie ptaki

Inspiracją dla sesji stały się kolory lata.

Czas ten kojarzy nam się ze słońcem, odpoczynkiem i radością. Błękit bezchmurnego nieba, niezliczona ilość niebieskich odcieni odbitych w morskiej wodzie, poprzez granat, turkus, lazur przechodzące w soczyste odcienie zieleni drzew i traw... a skończywszy na złotej barwie piasku na plaży.

ptaki9


Są to także kolory piór rajskich ptaków, które są jak prawdziwe rzadkie klejnoty pośród innych gatunków ptaków. Zachwycają nas bajkowymi kształtami, ale przede wszystkim fascynującymi, niespotykanymi kolorami, których nie znajdziemy w otaczających nas na co dzień barwach.

Nic dziwnego że kolory te zwróciły uwagę renomowanych firm kosmetycznych, które nie tylko sięgnęły po te niecodzienne barwy, ale także nawiązały do rajskich ogrodów w nazwach swoich letnich kolekcji np.: 'Bird of Paradise'.

Rajskie ptaki stały się również inspiracją dla mojej najnowszej stylizacji. Modelki Jelena i Mariann doskonale podchwyciły pomysł, wprowadzając do zdjęć dużo energetycznej świeżości, wolności i powabu rajskich ptaków.

W makijażu oczu użyłam intensywnie opalizujących granatów, soczystych zieleni, turkusów i błękitów, które są wiernym odzwierciedleniem kolorów ptasich piór. Okazuje się, że nie ma lepszej inspiracji niż sama natura i większej doskonałości niż ona sama.

Nie bójmy się zatem wyrazistych, wibrujących kolorów! Zachęcam do eksperymentów z intensywnymi barwami, które zastosowane oszczędnie i z rozmysłem, potrafią każdą z nas zmienić w rajskiego ptaka z samego serca tropikalnego lasu.

ptaki3

ptaki10

ptaki1

ptaki6

ptaki4


Ekspert portalu abcslubu.pl - Beata Augustyniak
Makijaż, stylizacja fryzur: Beata Augustyniak
www.bastudio.pl

beataaugustyniuk_logo

Fot: Inez www.inezligeti.com
Modelki: Jelena i Mariann
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj