Ginekologia estetyczna – zabiegi dla kobiet ceniących komfort i zdrowie intymne

Obecnie medycyna estetyczna, operacje plastyczne kojarzą się nam zazwyczaj z upiększaniem ciała i kaprysem kobiet. Operacje plastyczne są coraz bardziej popularne i dostępne nie tylko dla „znanych” ze świata show biznesu.

Ceny spadają, ofert na rynku jest ogromna ilość, a kobiety czują większą presję na upiększanie siebie ze strony koleżanek, znajomych.

A co z ginekologią estetyczną?
Jak się okazuje, jest wiele kobiet, które otwarcie mówią, że nie są zadowolone ze swojego wyglądu miejsc intymnych. Co ważniejsze, często chodzi tu o dyskomfort podczas współżycia z partnerem, nasze poczucie wartości i pewność siebie. O to co nie widać na zewnątrz należy dbać tak samo jak o miejsca, części ciała widoczne dla ogółu. Pamiętajmy, że proces starzenia dotyczy całego naszego ciała.

Ginekologia estetyczna ma na celu poprawę wyglądu i atrakcyjności żeńskich narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych. Zabiegi z tego zakresu prowadzą do poprawy poczucia własnej samooceny i komfortu psychicznego leczonych kobiet – ma to również znaczenie dla poprawy wizerunku kobiety w oczach jej partnera. Zabieg pomaga usunąć psychiczną barierę związaną z wyglądem narządów płciowych i powoduje, że kobieta nabiera pewności siebie, dzięki czemu czerpie większą satysfakcję z życia seksualnego.

ginekologia_estetyczna

 

Dla kogo są takie zabiegi?
Zabiegi ginekologii estetycznej szczególnie są dedykowane kobietom, które nie w pełni są usatysfakcjonowane wyglądem swoich narządów płciowych lub odczuwają dyskomfort podczas pożycia seksualnego. Najczęściej te dolegliwości są związane z wadą budowy pochwy czy warg sromowych. Nie ma to nic wspólnego z zachcianką na operacje plastyczne. Taka deformacja powoduje duży ból podczas normalnego funkcjonowania czy uprawiania sportu.

Kolejna grupa kobiet korzystająca z ginekologii estetycznej to wieloródki. Nie trzeba mieć gromadki dzieci, często po drugim porodzie kobiety zgłaszają się do lekarzy z takimi dolegliwościami jak nietrzymanie moczu, rozciągnięta i zdeformowana pochwa czy hemoroidy. Wiele z nas się do tego nie przyznaje i cierpi w samotności. Czy warto?

Jest jeszcze jedna rzecz godna uwagi. Nasze zadowolenie z pożycia seksualnego. Wszystkie po współżyciu mówimy, że było super, by nie zrobić przykrości partnerowi, a w środku czujemy niedosyt. Czy to wina partnera, który za mało się starał, czy nasza, bo nie potrafimy się skupić? Orgazm to rzecz wciąż badana przez naukowców i do końca nie wyjaśniona. Ponoć po trzydziestce kobiety osiągają swój szczyt doznań. Może jest tak, że kobiety dojrzałe i współżyjące wiele lat lepiej znają swoje ciało i wiedzą czego potrzebują podczas stosunku. Dodatkowo mamy coś takiego jak punkt G. Może nie każda z nas go wykorzystuje w pełni i stąd takie statystyki, że ponoć tylko 80% kobiet przeżywa orgazm. I właśnie tutaj pomoże zabieg ginekologii estetycznej, po którym „fajerwerki” gwarantowane.
 
Podsumowując, najczęściej wykonywane są następujące zabiegi:
- plastyka warg sromowych większych i mniejszych
- korekcja defektów poporodowych, plastyka pochwy
- odmładzanie okolic intymnych kobiety
- odtwarzanie błony dziewiczej
- uwypuklanie, powiększanie punktu G

Każda kobieta zasługuje by być piękną, kochaną i pożądaną więc jeśli jest coś co Was niepokoi w zdrowiu intymnym należy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

 
Ekspert portalu abcslubu: dr Ewa Paszkiewicz / www.twojdoktor.eu

noc_poslubna4

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj