Współczesne sposoby poprawiania urody

Poprawianie urody oparte na innowacjach medycyny estetycznej, umożliwiło poprawę bez obawy o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Dążeniem nowoczesnej kosmetologii jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu wszystkim zainteresowanym. Dotyczy to nie tylko zabiegu, lecz także całej procedury związanej z konsultacjami i wyborem.

W profesjonalnym salonie kosmetycznym będziemy mieć możliwość zapoznania się ze wszystkimi opcjami, zagrożeniami i możliwymi rezultatami. Z jakimi sposobami poprawiania urody mamy dzisiaj najczęściej do czynienia?

botoks i poprawianie urody

Sposoby na zmarszczki

Zmarszczki to nieodłączny proces towarzyszący starzeniu się człowieka. Dla przedstawicielek płci pięknej bywa to jednak dosyć problemowe. Większość kobiet chciałaby jak najdłużej zachować urodę i nieskazitelne piękno skóry. Choć nie jest to do końca możliwe, zawsze istnieją sposoby, które spowalniają proces starzenia. Dlaczego powstają zmarszczki? Związane jest to przede wszystkim z utratą kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za elastyczność i prawidłowe wiązania pomiędzy komórkami. Po 25 roku życia zaczynamy tracić coraz więcej tego naturalnego składnika.

Pierwsze zmarszczki to tak zwane zmarszczki mimiczne. Kiedy mięśnie naszej twarzy kurczą się pod wpływem mimiki, w miejscu tych zmian powstają linie, które z wiekiem pogłębiają się. Utrwalenie zmarszczek zależy przede wszystkim od indywidualizmu mimiki. Już człowiek młody może poszczycić się głębokimi zmarszczkami mimicznymi. Inny typ zmarszczek to bruzdy grawitacyjne. Związane są tylko i wyłącznie z postępującym procesem starzenia skóry.

Medycyna estetyczna to sztuka, dzięki której uda nam się wygładzić i uelastycznić skórę. Techniki medycyny estetycznej muszą być dostosowane do potrzeb. Z tego względu ważne są fachowe konsultacje. Usuwanie zmarszczek w Warszawie polega przede wszystkim na zastosowaniu botoksu. Czym jest botoks? Wbrew niektórym opiniom jest to bezpieczna metoda, która nie stwarza żadnego zagrożenia. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu tak zwanej botuliny, która hamuje na określony czas skurcze mięśni. Działa to głównie na utrudnieniu dotarcia bodźca płynącego od nerwu do mięśnia. Usuwanie zmarszczek mimicznych za pomocą botoksu nie jest dzisiaj zabiegiem zarezerwowanym tylko dla gwiazd. Zastrzyki z botuliną dostępne są w wielu warszawskich salonach kosmetycznych.

Poprawić wygląd ust

Piękne i zmysłowe usta to atrybut kobiecości. Co zrobić, jeśli nasze wargi nie są pełne... praktycznie ich nie widać... Odpowiedzią na tę bolączkę również są zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Jednym ze sposobów jest wypełniacz oparty na bazie kwasu hialuronowego. Co może dać nam tego typu wypełnianie ust? Przy pomocy preparatów bazujących na kwasie hialuronowym można powiększyć i uwydatnić wargi, poprawić kontur, podnieść opadające kąciki ust, a także usunąć zmarszczki wokół nich. W ten sposób odmłodniejemy o kilka lat. Wybór odpowiedniego salonu to precyzyjne wypełnianie ust. Warszawa stanowi kolebkę nowości i innowacji z zakresu medycyny estetycznej. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego łącznie z konsultacją trwa około 30 minut. Jest to proces praktycznie bezbolesny. Same efekty mogą utrzymać się nawet do 12 miesięcy. Aby zapobiec jakimkolwiek skutkom ubocznym, należy koniecznie zastosować się określonego postępowania. Zabroniona jest wysoka temperatura, korzystanie z sauny i kąpieli słonecznych. Jeżeli cierpimy przez nawracające opryszczki, profilaktycznie stosujmy preparaty antywirusowe. Ugniatanie i masowanie ust również nie jest wskazane.

Tekst i zdjęcia: FaceMed, Warszawa
www.face-med.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Amelia piątek, 14 grudzień 2018 12:43 napisane przez Amelia

    Moja mam jest bardzo zadowolona z efektów usuwania zmarszczek fibryną. Była na kilku zabiegach u Pani dr Więcek i jest o 15 lat młodsza na buzi. Cena dość przystępna, bo w niektórych gabinetach każą płacić 3 razy tyle.

Skomentuj