Przeszczep włosów metodą Smart Graft

Wypadanie włosów u mężczyzn dotyka około 70% populacji między 25. a 45. rokiem życia. Przerzedzenia pojawiają się najczęściej w okolicach skalpu i na szczycie czoła, gdzie przybierają formę tzw. zakoli. Istnieje wiele sposobów leczenia łysienia androgenowego, od różnorodnych preparatów do stosowania zewnętrznego, poprzez zabiegi iniekcyjne, aż po najbardziej skuteczny przeszczep włosów. Poznaj szczegóły dotyczące tej procedury medycznej i powstrzymaj łysienie!


Naturalny przeszczep włosów

Wypadanie włosów u kobiet, a zwłaszcza u mężczyzn powyżej 25. roku życia, to problem powszechny i niemożliwy do zahamowania domowymi sposobami. Współcześnie nie istnieją dermokosmetyki ani nieinwazyjne zabiegi medyczne, które umożliwiałyby walkę z przerzedzeniami czy też redukcję zakoli.

Poprawę gęstości owłosienia możemy osiągnąć poprzez przeszczep włosów. Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy to profesjonalne gabinety medycyny estetycznej, w których wykorzystuje się najnowocześniejsze sprzęty medyczne. Jednym z nich jest niezwykle skuteczny Smart Graft, stosowany wyłącznie do wykonywania transplantacji cebulek włosowych. Urządzenie ma wymienne głowice oraz igły o różnej grubości. Umożliwia to wykonywanie pracy z niesamowitą precyzją i maksymalną redukcję ryzyka uszkodzenia zespołów mieszkowych (tzw. graftów). Przeżywalność cebulek przeszczepionych tą metodą sięga aż 98%!

Leczenie łysienia metodą Smart Graft odbywa się kilkuetapowo. Pierwszym krokiem jest konsultacja medyczna, podczas której wyznaczany jest zakres zabiegu. Procedura właściwa polega na pobraniu ustalonej liczby graftów z jednego miejsca na ciele pacjenta (najczęściej z okolic potylicy) i podaniu ich w inne miejsce (szczyt głowy, zakola). Zabieg zazwyczaj nie wymaga powtarzania, podczas jednej sesji można przeszczepić od 750 do 2000 cebulek włosowych. Cała procedura trwa od 4 do 6 godzin i jest całkowicie bezbolesna – wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Po opuszczeniu gabinetu pacjent może od razu powrócić do swoich codziennych zajęć. Przeszczep metodą Smart Graft nie pozostawia widocznych śladów na ciele pacjenta, poza wyraźnym zagęszczeniem się owłosienia w miejscu zabiegowym.

Transplantacja włosów – przed i po zabiegu

Podczas wstępnej konsultacji medycznej przeprowadzany jest wywiad z pacjentem w celu ustalenia zakresu pracy i spodziewanych rezultatów. Wykluczane są także wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu, w tym przede wszystkim:

 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • choroby układu krążenia,
 • łysienie plackowate,
 • aktywne infekcje skóry w obszarze zabiegowym,
 • łuszczyca,
 • niska krzepliwość krwi,
 • alergia na substancje znieczulające,
 • ogólny zły stan zdrowia.


Przeszczep włosów metodą Smart Graft nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Pierwsze pozytywne efekty uwidaczniają się po około 2-3 miesiącach od wykonania zabiegu. Rezultat końcowy stabilizuje się przez około 12 miesięcy, czyli pełen cykl wzrostu włosa.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, jednak skóra po przeszczepie włosów jest podrażniona i tkliwa, mogą też na niej wystąpić drobne ranki lub krwiaki, które ustępują samoistnie w ciągu kilku dni po opuszczeniu gabinetu. Zalecenia pozabiegowe obejmują smarowanie miejsc pobrania i podania graftów specjalnym preparatem z zawartością antybiotyku. Należy również stosować wzmożoną ochronę przeciwsłoneczną oraz unikać wszelkich aktywności podnoszących ciśnienie krwi.

Przygotowanie do przeszczepu włosów bez skalpela

Istnieją zabiegi na porost włosów, które zaleca się stosować jako terapię uzupełniającą przed przeszczepem włosów i po nim. Do niezwykle skutecznych, mało inwazyjnych metod powstrzymywania łysienia należą:

 • mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym (PRP),
 • Dr. Cyj – pobudzenie krążenia krwi i rewitalizacja mieszków włosowych,
 • regeneracja Activa – autologiczny przeszczep komórek progenitorowych.


Masz pytania? Skontaktuj się z BieńkowscyClinic!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj